Dwóch hiszpańskich piłkarzy rozstanie się z Koroną Kielce. Trener Jacek Zieliński potwierdził, że 26-letni Antoñín trafi na zasadzie wypożyczenia do trzecioligowego Hérculesa CF Alicante, a 25 – letni Pau Resta jest na testach w GKS Katowice.
Kontrakty za porozumieniem stron rozwiązali wcześniej Bułgarzy Władimir Nikołow i Wiktor Popow, a wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców dostali Nikodem Niski i Wojciech Kamiński.
Jak na razie kielecką drużynę wzmocnił jedynie Patrick Hellebrand. 27-letni czeski pomocnik został wykupiony z Górnika Zabrze za rekordową kwotę 1,7 mln euro. Klub ma jednak przeprowadzić jeszcze dwa jakościowe transfery.
– Na pewno jest nam potrzebny zawodnik na skrzydło, który da elementy jakości i szybkości. Przy transferze Resty zastanawiamy się nad piłkarzem lewonożnym do obrony – powiedział Jacek Zieliński.
Do zespołu dołączył wypożyczony w poprzednim sezonie do Znicza Pruszków Daniel Bąk. 20–letni napastnik w 29 meczach Betclic 1. Ligi strzelił sześć goli.
– On nie wraca z założeniem, że będę mu się przyglądał, bo ja to robiłem całą rundę wiosenną, jak grał w Pruszkowie. Jestem pewny co do tego, że on da nam dużo dobrego. Można go traktować jako zawodnika, który będzie tutaj, bo ja bardzo na niego liczę. To nie jest tak, że Daniel nie wraca po to, żeby kilka razy się wykąpać w szatni i później gdzieś wyjechać, absolutnie nie. Bardzo na niego liczę. Zresztą jestem z nim po rozmowie i on o tym wie. Natomiast co do transferu napastnika, trudno na chwilę obecną coś powiedzieć – zakończył 65-letni szkoleniowiec.
Korona jest zainteresowana pozyskaniem Serba Aleksandara Ćirkovića. 24-letni napastnik w minionym sezonie występował na zasadzie wypożyczenia z węgierskiego Ferencvárosi TC w Lechii Gdańsk.










