W Sandomierzu odbędą się w czwartek (25 czerwca) powiatowe ćwiczenia służb ratowniczych.
Pożar obejmie szpital i statek na Wiśle. Będzie to również sprawdzian dla ratownictwa drogowego. Jak poinformował młodszy kapitan Dominik Górecki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu, podczas ćwiczeń będą symulacje trzech zdarzeń.
– Pierwszy epizod to będą działania ratowniczo-gaśnicze na terenie szpitala, następnie będzie pozorowany wypadek drogowy na skrzyżowaniu ulic Dobkiewicza i Schinzla, a ostatnim elementem będą działania związane z pozoracją pożaru na statku pasażerskim na Wiśle i osobami poszkodowanymi – tłumaczy.
Ćwiczenia rozpoczną się o godzinie 9.30.










