W związku z coraz wyższymi temperaturami w centrum Kielc stanęły kurtyny wodne. Kielczanie mogą szukać ochłody w dwóch miejscach, na kieleckim Rynku oraz na Placu Artystów.
Jak zapewnia Aneta Boroń, zastępca prezydenta Kielc, włączone zostaną także wszystkie fontanny znajdujące się w mieście.
– Przy budynkach wszystkich miejskich instytucji będą ustawione miski ze świeżą wodą dla zwierzaków. Dodatkowo w tym roku takie naczynia będą także ustawione przy szaletach miejskich oraz na skwerach i w parkach. Wszystkie poidełka znajdujące się na terenie miasta zostały oczyszczone, sprawdzone i będzie można z nich korzystać w czasie upałów – zaznacza.
Pełna lista wraz z mapą dostępna jest na stronie internetowej Wodociągów Kieleckich. Warto pamiętać, że woda używana w fontannach i kurtynach wodnych nie nadaje się do spożycia.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że najbliższych dniach na terenie niemal całego kraju należy się spodziewać wysokich temperatur. Miejscami termometry mogą wskazać 30-39 °C.










