Rzut piłką lekarską, skok w dal, czy slalom z piłką nożną – to tylko niektóre konkurencje, w których mierzyli się w czwartek (25 czerwca) podopieczni warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej i środowiskowych domów samopomocy podczas Wojewódzkiej Olimpiady Lekkoatletycznej Osób Niepełnosprawnych, jaka odbyła się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Zgórsku koło Kielc.
Wśród uczestników zawodów był m.in. Krzysztof Linek z DPS-u w Zgórsku.
– Od samego początku uczestniczę w tych zawodach. Lubię cały czas być w ruchu. Lubię badmintona i piłkę nożną. Od dłuższego czasu mamy trenera piłki nożnej i można powiedzieć, że połowa naszych sukcesów to jego zasługa. Dziś wystartowałem jednak w biegu na czas na 40 metrów – powiedział Krzysztof Linek.

Adrianna Picheta, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Zgórsku podkreśla, że olimpiada to nie tylko rywalizacja sportowa, ale przede wszystkim integracja.
– Ciężko tu mówić o rywalizacji. To jest bardziej pokonywanie swoich słabości, aczkolwiek cieszą się, jeżeli zajmują czołowe miejsca. To jest naturalne, natomiast podczas naszej olimpiady nie ma wygranych i przegranych. Staramy się doceniać każdego zawodnika – dodała Adrianna Picheta.
Na zakończenie 32. Wojewódzkiej Olimpiady Lekkoatletycznej Osób Niepełnosprawnych wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i drobne upominki.




















