Sandomierz przygotowuje się do fali upałów.
Na starym mieście stanie jedna z kurtyn wodnych, podobne urządzenia zostaną zainstalowane również na nadwiślańskim bulwarze oraz na placu zabaw przy ul. Żółkiewskiego, a więc w miejscach najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców i turystów – poinformowała Angelika Kędzierska, sekretarz miasta.
– Kurtyny to proste, ale bardzo potrzebne rozwiązanie, z którego chętnie korzystają zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, w tym seniorzy. W upalne dni warto złapać oddech przebywając w pobliżu fontann, ale pamiętajmy, że takie miejsca nie są przeznaczone do kąpieli – zaznaczyła.
Sandomierzanie z kolei chętnie podzielili się z nami swoimi sposobami na upały.
– Duże ilości chłodnych płynów, głównie woda i izotoniki, żeby uzupełnić elektrolity, ponadto wypoczynek nad wodą, np. nad jakimś jeziorem, albo wybranie się na basen, czyli wszystko, co może przynieść orzeźwienie – powiedziała nam Ewa i Michał.
Kurtyny wodne w Sandomierzu zaczną działać od sobotniego popołudnia.










