Patryk Kajderowicz został wicedyrektorem ds. rozwoju indywidualnego, skautingu i rekrutacji Industrii Akademii Korony Kielce. Urodzony w Busku-Zdroju 31-latek, od sierpnia ubiegłego roku był dyrektorem sportowym Akademii Cracovii.
Przed przyjściem do krakowskich Pasów odpowiadał za szkolenie w akademii Śląska Wrocław, a wcześniej pracował m.in. w Hutniku Kraków, Rakowie Częstochowa i reprezentacji Polski do lat 19.
– Chciałbym serdecznie podziękować dyrektorowi Markowi Śledziowi za zaufanie i możliwość dołączenia do tego projektu. Jest dla mnie osobą, od której wiele się nauczyłem (red. pracowali razem w Rakowie Częstochowa). Pragniemy stworzyć środowisko, w którym rozwój zawodnika będzie efektem współpracy wielu ludzi i konsekwentnie realizowanej wizji. Z pełnym zaangażowaniem chcę dołożyć swoją wiedzę i doświadczenie, aby wspólnie rozwijać kolejne pokolenia – nie tylko jako zawodników, ale również jako ludzi charakteryzujących się pożądanymi wartościami – powiedział Patryk Kajderowicz, cytowany przez oficjalne media klubowe.
– Dołączenie do struktur Industrii Akademii Korony Kielce to dla mnie naturalnie wyjątkowy moment w życiu zawodowym, ale co istotne i w osobistym. Pochodzę z województwa świętokrzyskiego, większość mojej rodziny mieszka właśnie tutaj, a jako dziecko wielokrotnie kibicowałem Koronie z trybun stadionu przy Ściegiennego – zakończył Patryk Kajderowicz.










