Trzy pływające place zabaw, setki rowerów wodnych, kajaków i desek SUP, a przede wszystkim plaża, czysta woda oraz drewniane pomosty i deptaki. Sielpia, nazywana „Świętokrzyską Ibizą”, jest gotowa na pierwszy letni weekend.
Choć ratownicy rozpoczną dyżury na kąpielisku dopiero w środę, już dziś na plażach widać wzmożony ruch. Przedsiębiorcy przygotowali wiele atrakcji, licząc na udany początek sezonu.
– Robimy wszystko, aby pływający plac zabaw był dostępny już w ten weekend. Będzie to zestaw przeszkód z trampoliną, dużą zjeżdżalnią, drabinkami i ringami. To bardzo zróżnicowana atrakcja. Godzina zabawy będzie kosztować 50 zł – mówi Konrad Paciorowski, właściciel placu zabaw.
Na miłośników aktywnego wypoczynku czeka również bogata oferta sprzętu wodnego.
– Wypożyczamy rowery wodne, kajaki i deski SUP. Za godzinę korzystania z roweru wodnego zapłacimy 50 zł, a 30 zł za kajak lub deskę SUP – mówi Dawid Kowalski z wypożyczalni „Rajska Plaża”.

Jak podkreślają właściciele wypożyczalni, ceny zostały ujednolicone i obowiązują we wszystkich punktach. Do Sielpi przyjeżdżają zarówno rodziny z dziećmi, jak i grupy zorganizowane.
– Jesteśmy tutaj na plenerze malarskim z grupą młodzieży z niepełnosprawnościami z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Oprócz malowania korzystamy z uroków zalewu, pływamy i odpoczywamy na słońcu – opowiada Katarzyna Kowalewska z WDK.
– Kocham malować i bardzo mi się tutaj podoba – dodaje Sabinka.
– Przyjeżdżamy tu mniej więcej raz na trzy lata. To świetne miejsce na wypoczynek nad wodą. Jest piękna pogoda i właściwie nic więcej nie potrzeba – mówi turysta z Częstochowy.
Krzysztof Stoiński, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej, które zarządza kąpieliskiem, podkreśla, że o dobrej jakości wody świadczy między innymi obecność raków zaobserwowanych przy ujściu rzeki do zalewu. Czystość akwenu potwierdzają również badania sanepidu. Charakterystyczny rdzawy odcień wody wynika natomiast z bogatych złóż rud żelaza, przez które przepływa rzeka Czarna.
Administrator zapowiada także bogaty program wakacyjnych wydarzeń. Wśród nich znajdzie się dwudniowy festiwal muzyczny zaplanowany na 18 i 19 lipca, plenerowe pokazy filmowe na plaży oraz koncerty organizowane w kinie leśnym.

































