Mniej kursów na części linii oraz całkowite zawieszenie tzw. studenckiej 104. Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach wprowadza wakacyjny grafik przejazdów.
Największe zmiany obejmą dwanaście linii, dla których przygotowano rozkłady jak w dni robocze, wolne od nauki szkolnej. To autobusy o numerach: 4, 5, 8, 13, 21, 30, 34, 35, 46, 102, 107 i 114. Pozostałe linie, w większości będą kursować według standardowych planów.
Barbara Damian, dyrektor ZTM tłumaczy, że jeśli pojawią się jakieś modyfikacje, to będą dotyczyć wyłącznie utrudnień związanych z prowadzonymi inwestycjami drogowymi.
– Zachęcam mieszkańców do obserwowania naszych kanałów komunikacyjnych, gdzie będziemy na bieżąco informować o zmianach. Stosowne plakaty pojawią się też na przystankach autobusowych, których te zmiany będą dotyczyć – mówi Barbara Damian.
ZTM przypomina również, że od soboty zaczynają kursować dwie wakacyjne linie – CK1 i CK2, które pozwolą dotrzeć do najważniejszych turystycznych atrakcji stolicy regionu. Autobusami kieleckiej komunikacji można dojechać również do innych ciekawych destynacji znajdujących się poza granicami miasta.
– Od maja uruchomiona jest linia T, która kursuje w niedziele i święta, i dowozi mieszkańców do Tokarni. Tą linią można również dojechać do Chęcin – tłumaczy dyrektor.
Na każdej z turystycznych linii obowiązuje standardowa taryfa biletowa.










