W Starachowicach od soboty (27 czerwca) można korzystać z letnich basenów. W tym roku wstęp jest bezpłatny. Na placu rekreacyjnym przy ul. Szkolnej funkcjonuje duży basen letni o długości 25 metrów i mniejsza niecka dla dzieci o długości 15 metrów.
Teren wokół wyłożono betonową kostką brukową, którą zastąpiono sztuczną trawę. Jest także podjazd dla osób niepełnosprawnych. Na placu przy basenie dostępne są leżaki i stoliki. Przy zbiornikach funkcjonuje także zaplecze gastronomiczne.
Bezpieczeństwa kąpiących pilnują ratownicy, dyżur pełni zawsze dwie osoby. Jedną z nich jest Miłosz, który dopiero zaczyna swoją karierę jako ratownik. Jak mówi, jest kilka ważnych zasad, których miłośnicy kąpieli powinni przestrzegać.
– Trzeba bardzo uważać na dzieci, nie można spuszczać ich z oka. Trzeba też dbać o nakrycie głowy i zabezpieczenie ciała przed promieniami słonecznymi. O dobrą zabawę i bezpieczeństwo podczas pływania dbamy już my – zapewnia.

Starachowiczanie, którzy postanowili skorzystać z kąpieli w basenie przy ulicy Szkolnej zapewniają, że jest to doskonała rozrywka. – Jest gorąco, więc każdy sposób na ochłodzenie jest dobry, a tu jest bardzo przyjemnie – mówią użytkownicy.
– Można tu bezpiecznie zabrać dzieci, brodzik jest płytki, mamy zadaszenie przy basenach, więc jest wszystko, co potrzebne do wypoczynku – dodają miłośnicy kąpieli.
Baseny czynne są codzienne w godzinach od 10 do 20.












