
Cztery samochody zderzyły się w niedzielę (28 czerwca) na drodze krajowej nr 42 w Bliżynie, w powiecie skarżyskim. Pięć osób jest poszkodowanych.
Do wypadku doszło po godzinie 17 na ulicy Kościuszki, poinformowała nadkom. Anna Sławińska z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.
– Z naszych wstępnych informacji wynika, że 41-latek kierujący busem Renault Trafic najechał na trzy poprzedzające pojazdy, które zatrzymały się w celu ustąpienia pierwszeństwa przejazdu pojazdom jadącym z naprzeciwka. Kierowca busa był nietrzeźwy, miał niespełna 1,4 promila alkoholu we krwi – relacjonowała.
Łącznie w zdarzeniu brało udział 14 osób, a 5 z nich trafiło do szpitala.
Do wypadku zadysponowano również cztery pojazdy pożarnicze i 16 strażaków, poinformował mł. kpt. Rafał Maciejczak, oficer prasowy KP PSP w Skarżysku-Kamiennej.
– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, usunięciu rozlanych płynów eksploatacyjnych i odłączeniu akumulatorów z pojazdów – dodał.
Policja wyjaśnia okoliczności i przebieg zdarzenia.
Droga w miejscu wypadku jest zablokowana w obu kierunkach, możliwe są objazdy drogami lokalnymi dla samochodów osobowych.












