Zmiana statusu z gminy wiejskiej na miejską otworzyła Szydłów na duże inwestycje.
Obecnie realizowany jest projekt rewitalizacji, dzięki któremu zmienia się oblicze miasta. Powstają miejsca, które w ciekawy sposób będą służyć mieszkańcom i turystom – poinformował burmistrz Andrzej Tuz.
W budynku po dawnym urzędzie gminy powstała siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej. Obiekt został wyremontowany i zaadaptowany pod potrzeby biblioteki, która do tej pory miała bardzo trudne warunki lokalowe. Oprócz tego powstaje park miejski, którego w Szydłowie do tej pory w ogóle nie było. Będą tam odsłonięcia geologiczne skał, plac zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna, alejki, altany, taras widokowy oraz pokazowy sad ze śliwami, z których słynie gmina Szydłów. Budowa parku zakończy się w tym roku.
Z kolei przy ulicy Kieleckiej powstaje Centrum Informacji Turystycznej oraz duży parking dla samochodów osobowych i autokarów.
Mieszkańcy w rozmowie z Radiem Kielce mówili, że zauważają pozytywne zmiany w mieście. Szydłów staje się coraz piękniejszy i zadbany.
W tym roku w Szydłowie przeprowadzona będzie termomodernizacja szkoły podstawowej, otwarty zostanie posterunek policji, rozpocznie się także modernizacja oczyszczalni ścieków oraz przebudowa 7 kilometrów dróg na terenie gminy. Ratusz otrzymał na ten cel 9 mln zł z Polskiego Ładu.
Szydłów odzyskał prawa miejskie 1 stycznia 2019 roku.