Ma około 18 km długości i wiedzie przez malownicze tereny należące do Szanieckiego Parku Krajobrazowego. Trasa dla cyklistów prowadzi od Buska przez Wełecz do miejscowości Kameduły.
Rozpoczyna się i kończy u zbiegu ul. Langiewicza i Szanieckiej w Busku-Zdroju.
– Na północy ścieżka biegnie równolegle do drogi łączącej miejscowości Mikułowice, Nowy Folwark, Kameduły. Z zachodu biegnie w pobliżu torów kolejowych we wsi Grochowiska, 500 metrów od miejsca upamiętniającego bitwę stoczoną w latach Powstania Styczniowego. Od południa nie przekracza drogi wojewódzkiej Pińczów – Busko-Zdrój. Na wschodzie ścieżka biegnie po terenach należących administracyjnie do miasta – czytamy na stronie urzędu miejskiego w Busku-Zdroju.
Trasa rowerowa to swego rodzaju zachęta do aktywnego, ale i rodzinnego spędzania czasu, bo jak wiadomo, ruch to zdrowie. Nie jest wymagająca, a na strudzonych wędrówką cyklistów czekają cztery odpoczynkowe miejsca ze stolikami i ławkami. Dodatkowym atutem są pomniki przyrody: sosny wiszące w Wełczu oraz dęby szypułkowe w Kamedułach. Ponadto ścieżka usytuowana jest w cichej i spokojnej okolicy z dala od ruchliwej trasy wśród lasów, łąk i pół.
Trakt rowerowy posiada nawierzchnię asfaltową o szerokości 2 m. Łączy również Busko z pobliskim Radzanowem. Na długości 1269 m ścieżka biegnie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 973 Busko-Zdrój – Nowy Korczyn. Docelowo prowadzi do zbiornika retencyjno-rekreacyjnego o powierzchni 11 ha.
Aktualnie w mieście uzdrowiskowym trwa budowa nowej trasy rowerowej. Inwestycja ta związana jest z budową kładki, która będzie przebiegać nad ulicą Starkiewicza. Kładka ma pomóc pieszym i cyklistom w przedostaniu się nad ruchliwą drogą z parku zdrojowego do usytuowanego na wzniesieniu szpitala dziecięcego „Górka”. I odwrotnie.
Kładka o długości około 250 metrów składać się będzie z dwóch części: pieszej i rowerowej. Rozpoczynać się będzie na płaskim terenie na wysokości sanatorium „Rafał”. Będzie się wznosić pod małym kątem, aż osiągnie maksymalną wysokość pięciu metrów nad jezdnią. Zostaną także wykonane schody. Tuż nad jezdnią część piesza i rowerowa będzie się rozdzielać. Piesza w stronę szpitala, część rowerowa będzie łagodnie zakręcać i opadać wzdłuż stawu, aż do momentu, gdy osiągnie poziom ścieżki parkowej.