Z ponad 560 szkół podstawowych w województwie świętokrzyskim tylko w Szkole Podstawowej nr 2 w Opatowie obowiązuje nauczanie hybrydowe. Frekwencja w szkołach wynosi 95 proc., dotyczy to zarówno uczniów, jak i nauczycieli.
Świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik powiedział, że sytuacja, która i tak była dobra, jeszcze się poprawiła.
– Jeszcze w poniedziałek mieliśmy cztery placówki oświatowe na nauczaniu hybrydowym. Ale SP nr 9 w Kielcach oraz przedszkola w Małogoszczu oraz nr 1 w Jędrzejowie we wtorek miały wrócić do nauki stacjonarnej. Nie otrzymaliśmy z tych placówek żadnych informacji o jakiś kłopotach. Tylko w szkole podstawowej nr 2 w Opatowie nauczanie hybrydowe obowiązywać będzie do końca tego tygodnia – mówił Mądzik,
Według danych świętokrzyskiego kuratorium oświaty frekwencja w szkołach wynosi 95 proc., dotyczy to uczniów, jak i nauczycieli.
– Pod tym względem sytuacja także się poprawiła. Frekwencja jest wyższa, niż była na początku. Stosowanie się do obostrzeń związanych z pandemią sprawiło, że dzieci chorują mniej niż to było w latach poprzednich – zaznaczył kurator.
Nauczyciele klas I-III z regionu świętokrzyskiego ponownie są poddawani testom na obecność koronawirusa. Badania wykonują punkty w 11 powiatach. Przetestować chce się około tysiąca nauczycieli.
Oficer prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej kpt. Marcin Kowal poinformował, że badania będą prowadzone do 10 lutego.
– Jedenaście zespołów wymazowych z 10. ŚBOT przeprowadza badania na obecność SARS-Cov-2 na terenie 11 powiatów. W Kielcach punkt badań mieści się tak jak poprzednio na terenie szpitala tymczasowego w Targach Kielce. Testy są dobrowolne i bezpłatne. Mogą się na nie zgłosić nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkoły – powiedział.
Do pobrania wymazów zgłosiło się około 1 tys. nauczycieli i personelu oświaty. W pierwszej turze badań było to prawie 4,9 tys. osób. Wyniki wykazały wówczas obecność koronawirusa u około 2 proc. przebadanych.
W województwie świętokrzyskim 18 stycznia do szkoły wróciło ponad 32 tys. uczniów klas I-III w 565 podstawówkach. Wszystkie szkoły w regionie mają dodatkowe środki do dezynfekcji, rękawice, przyłbice i w maseczki.