Małżeństwo pasjonatów urządziło w Dąbiu w gminie Zawichost park etnograficzny, w którym można zapoznać się z dawnym życiem na wsi.
Założyciele przez wiele lat gromadzili stare wyposażenie domostw i gospodarstw rolniczych. Udało się im przenieść kuźnię z 1905 roku, która pochodzi z Suchodółki koło Ożarowa oraz studnię głębinową z tamtego terenu. Jest także stuletni ul wydrążony w pniu drzewa i kilka innych o ciekawym kształcie. Najwięcej eksponatów to maszyny rolnicze pochodzące z lat 40, 50 i 60-tych ubiegłego wieku. To m.in. sieczkarnie i siewniki, sadzarki do ziemniaków, drewniane wialnie do młócenia, stare pługi i radła.
Właścicielka parku etnograficznego Małgorzata Frączek powiedziała, że zależy jej na utrzymaniu pamięci o tym, jak wcześniej wyglądało życie na wsi, jakim wyposażeniem do pracy na roli dysponowali ludzie, jak mieszkali.
– To są piękne tradycje.Teraz wieś wygląda zupełnie inaczej, już nie ma takich zabudowań, ani nie używa się takich sprzętów jakie są u nas – powiedziała pasjonatka.
W parku można także zobaczyć wiejską izbę mieszkalną, w której jest łóżko, szafy, stół oraz kuchnia węglowa. Urządzono także galerię zdjęć przedstawiających rolników przy pracy, różne uroczystości np. dożynki i inne święta oraz szkołę w Czyżowie Szlacheckim, która funkcjonowała w pałacu.
Park etnograficzny w Dąbiu nosi nazwę „Pod kogutem”. Współpracuje z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zawichoście. Właściciele udostępniają to miejsce bezpłatnie do zwiedzania. Można się z nimi skontaktować pod numerem telefonu 603-222-166.