Wieniec dożynkowy w postaci figury Matki Bożej naturalnej wielkości przygotowały w tym roku panie ze Skórnic w gminie Fałków. Wieniec ze zboża oraz kwiatów przez miesiąc można oglądać w miejscowym kościele.
Figura Matki Boskiej ma 160 centymetrów wysokości i proporcje dorosłej kobiety. Maryja wynurza się z kwiatu lilii. Inspiracją do powstania wieńca była Matka Boska Fatimska. Jak mówi Agnieszka Krzos, która współtworzyła wieniec, figura wykonana jest głównie z naturalnych surowców: zbóż, nasion, pestek dyni. Na wewnętrznym szkielecie z drutu misternie wyklejano każdy z elementów postaci.
Każdy z płatków kwiatu lilii, na której stoi figura, wykonano z innego rodzaju zbóż i kwiatów, a różaniec trzymany przez Maryję jest z białego i brązowego grochu.
Elementem nietypowym dla wieńców dożynkowych jest ludzka głowa. Jak informuje Karolina Pawlik jedna z twórczyń, paniom zależało na realistycznym oddaniu postaci Maryi. Głowę pochodzącą z manekina zdobi korona ze zbóż.
Wieniec miał zostać zaprezentowany na powiatowych dożynkach w ostatni weekend sierpnia, ale z powodu koronawirusa w powiecie koneckim uroczystość została odwołana. Obecnie wieniec zobaczyć można w kościele parafialnym w Fałkowie.
Wieniec przygotowali mieszkańcy Skórnic: Zbigniew Pawlik, Bernarda Pawlik, Agnieszka Krzos, Stefania Stolecka, Joanna Cywoniuk, Elżbieta Staszewska i Karolina Pawlik.