Na cmentarzu żydowskim w Koprzywnicy wykonano prace porządkowo-pielęgnacyjne. Jedynym śladem po tej nekropolii jest obelisk z tablicą pamiątkową.
W czasie II wojny światowej cmentarz został całkowicie zdewastowany. Nie wiadomo nawet ile osób mogło tam spoczywać. Gmina zdecydowała by uporządkować cmentarz byłej nekropoli. Pozbierano i wywieziono śmieci oraz wykoszono trawy. Wybudowany został chodnik z kostki brukowej prowadzący do obelisku, ułożono cokół wyeksponowano tablicę. Jej fundatorem jest stowarzyszenie żydowskie zajmujące się lokalizowaniem i odnawianiem cmentarzy na całym świecie. Tablicę postawiono w 2018 roku, jest w języku hebrajskim. Widnieją tam głównie imiona i nazwiska pochowanych ludzi. Jest np. wzmianka o słynnym gubernatorze, nauczycielu, wybitnym uczniu i synu rabina.
– Teren cmentarza żydowskiego w Koprzywnicy był zaniedbany. Postanowiliśmy to zmienić. Naszym moralnym obowiązkiem jest dbać o to miejsce. To pierwszy etap prac na cmentarzu żydowskim – powiedziała Aleksandra Klubińska burmistrz Koprzywnicy.
W planach jest postawienie drugiej tablicy pamiątkowej, ale w języku polskim oraz wyłożenie kamieniem całej płyty cokołowej. Będzie także tablica z informacją na temat cmentarza i innych ciekawych miejsc w Koprzywnicy – poinformował Krzysztof Pitra dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.
Cmentarz żydowski w Koprzywnicy powstał w połowie XIX wieku, wcześniej mieszkańcy tego wyznania chowani byli na cmentarzu w Klimontowie. W okresie międzywojennym Żydzi stanowili w Koprzywnicy jedną trzecią ogółu mieszkańców.