Prace przy budowie Szpitala Południowego trwają zgodnie z harmonogramem, choć COVID-19 trochę je spowolnił – poinformował wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej. Wiceprezydent stolicy odwiedził w czwartek budowany na warszawskim Ursynowie Szpital Południowy – największą inwestycję zdrowotną w Warszawie.
Jak poinformował na Facebooku, w chwili obecnej trwa wykańczanie sal operacyjnych i zabiegowych oraz prace budowlano-wykończeniowe na oddziałach. – Jest co robić, bo Południowy jest olbrzymi: ma ponad 45 tys. metrów kw. powierzchni i ponad 2,5 tys. pomieszczeń – podkreślił Rabiej.
Nowoczesny sprzęt diagnostyczny
Wiceprezydent odwiedził m.in. tę część budynku, gdzie powstanie zakład diagnostyki obrazowej i pracownia, w której będą rezonans magnetyczny, tomograf, telekomando i rentgeny, a także część radiologiczną SOR, wyposażoną w tomograf i rentgen oraz przyszłą pracownię trombektomii mechanicznej z angiografem, gdzie – jak zapewnił Rabiej – pacjenci udarowi będą leczeni w najlepszych możliwych warunkach.
Rabiej zapewnił, że szpital Południowy będzie miał najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny. – Trwają już przetargi na jego zakup, część jest finalizowana – poinformował.
Ponad 300 łóżek
Zaznaczył także, że dzięki pracy tysięcy osób, w przyszłym roku miasto zyska potrzebny szpital.
Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta poinformował, że Szpital Południowy – inwestycja u zbiegu ulic Pileckiego i Indiry Gandhi na warszawskim Ursynowie – będzie nową placówką lecznictwa stacjonarnego w Warszawie i będzie pełnił zadanie szpitala miejskiego.
Szpital pomieści 309 łóżek, w tym 15 łóżek Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, przy założeniu struktury szpitala powiatowego z SOR i lądowiskiem dla śmigłowców ratunkowych. Integralną częścią szpitala będą parkingi na poziomie -1 i -2 na ok. 400 miejsc postojowych.