Sandomierska sekcja brydża sportowego na czas epidemii przeniosła się do Internetu. Większość członków gra na platformach internetowych.
Roman Ryński, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego i koordynator sekcji, przyznaje, że jest spora różnica pomiędzy grą na żywo i grą w sieci. W brydża sportowego gra się parami. Obecnie większość osób decyduje się na grę z robotem, czyli wygenerowanym elektronicznie partnerem, który nie posiada ludzkiej intuicji.
– Jednak taka forma gry także w pewien sposób pozwala doskonalić umiejętności i utrzymywać kondycję brydżową – dodał Roman Ryński.
Podkreślił, że gra w brydża rozwija, pobudza umysł i wzmacnia logiczne myślenie. Według badań, bardzo dobrze działa na seniorów, opóźnia demencję starczą i spowalnia rozwój choroby Alzheimera.
Na czas epidemii do Internetu przeniosły się także rozgrywki w brydża organizowane przez świętokrzyski i krajowy związek brydżowy.
W sandomierskiej sekcji brydża sportowego gra ponad 20 osób i to grono wciąż się powiększa.
Przed epidemią spotkania sekcji odbywały się dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki, w Gminnym Ośrodku Kultury w Dwikozach.