1 sierpnia władze Kielc i województwa, samorządowcy, parlamentarzyści oraz mieszkańcy regionu wspominali bohaterów Powstania Warszawskiego. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w Kościele Garnizonowym. Przewodniczył jej ksiądz podporucznik Dariusz Jarliński.
Kapłan z honorami powitał porucznik Krystynę Jopowicz, która brała udział w powstaniu warszawskim.
Główna część uroczystości odbyła się na Skwerze Szarych Szeregów. Tam odśpiewano Hymn Polski i została podniesiona flaga na maszt.
MPK OGŁOSIŁO POGOTOWIE STRAJKOWE
Wejście w spór zbiorowy i ogłoszenie pogotowia strajkowego – takie decyzje zapadły podczas obrad związkowców z kieleckiego MPK. Pracownicy przewoźnika przez kilka miesięcy byli w konflikcie z władzami miasta.
Oliwy do ognia dodała niezapowiedziana, poranna w wizyta w bazie MPK, zastępcy prezydenta Kielc Arkadiusza Kubca. Szef związkowców Bogdan Latosiński uznał, że była ona niestosowna.
Arkadiusz Kubiec tłumaczył, że wizyta była częścią standardowych działań władz miasta. Ostatecznie spór udało się załagodzić, ale powrócił pod koniec roku.
KIELCE STOLICĄ MUZYKI TANECZNEJ
Prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski gościł na kieleckiej Kadzielni, gdzie odbył się kolejny, dwudniowy Festiwal Muzyki Tanecznej. Prezes TVP stwierdził, że impreza trwale wpisze się w tradycję polskiej sceny muzycznej.
Niedzielny wieczór na Kadzielni upłynął pod hasłem „Szalonej Domówki Marka Sierockiego”. Prezenter przyznał, że jest bardzo zadowolony z efektu koncertu.
Największe przeboje do tańca wykonały takie sławy jak: Fun Factory, Limahl i Shaun Baker.
GINO LETTIERI NIE JEST JUŻ TRENEREM KORONY
Gino Lettieri został odsunięty od prowadzenia pierwszego zespołu Korony. Paweł Golański, były piłkarz kieleckiego klubu, a obecnie komentator sportowy stwierdził, że nie jest to niespodzianka. Oglądał z trybun ostatni mecz pod wodzą Lettieriego z Jagiellonią i nie wyglądało to optymistycznie.
Paweł Golański zaznaczył jednak, że nikt nie odbierze trenerowi tego, co osiągnął z tym zespołem.