Archiwalne zdjęcia miejscowości: Błonie, Cegielnia, Beszyce i Krzcin, umieszczone na dużych planszach będą przypominać historię tego rejonu. Archiwalia zebrano w trakcie realizacji projektu „Koprzywnica PatrzyMy”.
Fotografie zostały wzbogacone wspomnieniami mieszkańców. Ich opowieści dotyczą m.in. czasów II wojny światowej, tego jak wyglądał zwykły dzień pracy w cegielni i jak rozwijał się Państwowy Ośrodek Maszynowy. Najstarsze zdjęcia pochodzą z lat 30. ubiegłego wieku.
Większość zdjęć pokazuje uroczystości, np. wesela czy dożynki. Wiąże się to z dostępnością sprzętu fotograficznego. Zamówienie fotografa wiązało się z wysokimi kosztami – wyjaśnia Pola Rożek, jedna z koordynatorek projektu. Zwróciła uwagę m.in. na zdjęcia przedstawiające dworek rodziny Zarzyckich w Błoniu, którego już nie ma. Udało się dotrzeć do fotografii, na których widać jak dworek wyglądał przed i po wojnie, gdy znajdowało się tam przedszkole.
Dominika Kurosad, współautorka projektu stwierdziła, że dla niej najbardziej interesujące są zdjęcia i informacje, dotyczące wpływu przemysłu siarkowego na życie mieszkańców. Wraz z powstaniem kopalni odkrywkowej siarki w Piasecznie polepszyła się sytuacja finansowa wielu rodzin, ludzie dostali pracę, nie musieli martwić się o utrzymanie. Siarka przyniosła też zmiany w otoczeniu. Jezioro Krzcińskie trzeba było wysuszyć, ponieważ zagrażało bezpieczeństwu kopalni. Zachowało się zdjęcie przedstawiające dwie młode kobiety płynące po nim łódką.
Marta Kiliańska, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Koprzywnicy powiedziała, że projekt wzbudził nie tylko wspomnienia i sentyment wśród mieszkańców, ale przede wszystkim dał im poczucie lokalnej tożsamości.