Na terenach przy zalewie nad Czarną w Staszowie trwają 3. Staszowskie Spotkania z Kulturą Łowiecką. Są liczne stoiska wystawiennicze, występy artystyczne oraz pokazy. Swoją działalność prezentuje 9 kół łowieckich z Sichowa, Rytwian, Połańca, Bogorii, Tarnobrzega, Osieka, Kielc, Łubnic i Sandomierza.
Jak powiedział Henryk Dudzic, prezes Koła Łowieckiego „Cietrzew” z Osieka, większość osób kojarzy myślistwo wyłącznie z pozyskiwaniem zwierzyny, a tak nie jest. Łowiectwo to także opiekowanie się zwierzyną, dokarmianie jej zimą, walka z kłusownictwem oraz edukacja dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Dodał, że dzięki takim wydarzeniom jak Spotkania z Kulturą Łowiecką można propagować tę różnorodną działalność.
Wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka powiedziała, że działalność kół łowieckich jest potrzebna dla odpowiedniej gospodarki leśnej. Dodała, że jako wiceminister sportu i turystyki często promuje staszowskie lasy jako niezwykle piękne i bogate w naturalne zasoby. To niewątpliwy potencjał tego terenu i całego województwa – stwierdziła wiceminister Anna Krupka.
Podczas Staszowskich Spotkań z Kulturą Łowiecką odbyły się też pokazy psów myśliwskich oraz pokazy sokolnicze. Zorganizowano konkurs kulinarny dla kół gospodyń wiejskich z gminy Staszów na najsmaczniejsze pierogi z sarniną. Zwyciężyło KGW z Czajkowa Południowego. Stoiska kół gospodyń wiejskich uginały się też od innych potraw przygotowanych na święto kultury łowieckiej. Były m.in. różnego rodzaju pasztety, wędliny swojskie, domowe ciasta, bigos i wiele innych.
W części artystycznej odbywały się koncerty zespołów muzyki myśliwskiej.