Letni Festiwal Muzyki Sakralnej zawitał w niedzielę do Koprzywnicy. W kościele św. Floriana wystąpił Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis pod batutą Jana Łukaszewskiego. Wydarzenie zorganizowała Fundacja im. Edwarda Kusztala.
Dyrygent Chóru powiedział, że muzyka, którą wykonują artyści, pasuje do zabytkowych wnętrz ponad 800-letniej świątyni. Dodał, że wnętrze świątyni jest piękne – z doskonałą akustyką. Publiczność miała okazję wysłuchać m.in. motetów polichóralnych muzyki romantycznej maryjnej, a także mszy kreolskiej.
Pani Dorota powiedziała, że to wielka przyjemność uczestniczyć w takim wydarzeniu muzycznym. Jej zdaniem, mieszkańcy oczekują tego rodzaju wydarzeń w swoich lokalnych środowiskach.
Koncertu wysłuchał także Marek Jońca, członek zarządu województwa świętokrzyskiego. Stwierdził, że wybór tego kościoła na miejsce koncertu był świetnym pomysłem. Świątynia ma swoją przebogatą historię zarówno piękną, jak i tragiczną. To w połączeniu z niezwykłą muzyką potęgowało duchowe przeżycia. Ponadto Letni Festiwal Muzyki Sakralnej w pocysterskim kościele św. Floriana to dodatkowa promocja tego miejsca.
W ramach festiwalu także w kościele św. Jakuba w Sandomierzu odbył się w niedzielę koncert. Wystąpił wokalno-instrumentalny zespól kameralny Flores Rosarum, należący do elitarnego grona zespołów wykonujących muzykę średniowieczną. Artyści wykonali śpiewy św. Hildegardy z Bingen.