W Tychowie Nowym, w gminie Mirzec otwarto wyremontowany budynek OSP. To także miejsce, służące integracji mieszkańców. Nosi nazwę Centrum Aktywności Lokalnej Niwa. Budynek wybudowany w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, teraz zmodernizowano dla potrzeb jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, ale służyć ma również zespołowi Tychowianie, kołom gospodyń wiejskich i lokalnej społeczności.
Wójt Mirosław Seweryn mówił, że maj 2019 jest znamienny dla gminy Mirzec. Do użytku oddano nowe wozy strażackie, a teraz rozpoczyna działalność nowe miejsce spotkań i lokalnych wydarzeń. Na remont gmina pozyskała pół miliona złotych ze źródeł rządowych, reszta to wkład własny. Także mieszkańcy Tychowa Nowego dwukrotnie przekazali fundusz sołecki na wykonanie remontu. Przebudowa kosztowała 1 milion trzysta tysięcy złotych.
Poseł Krzysztof Lipiec, który był obecny podczas otwarcia, podkreślał, że polska wieś jest ostoją najważniejszych wartości dla Polski. To, zdaniem parlamentarzysty, najzdrowsza tkanka społeczeństwa, tu przechowywana jest tradycja i konserwatywne wartości. Tę postawę niosą także rycerze świętego Floriana, czyli strażacy. Im również ma służyć nowo wyremontowany budynek. Poseł Krzysztof Lipiec zadeklarował też, że chętnie spotka się z mieszkańcami, aby porozmawiać o polityce.
Wicestarosta powiatu starachowickiego Dariusz Dąbrowski przypomniał, że budynek Domu Wiejskiego przeszedł duże zmiany. Teraz jest dostosowany do potrzeb mieszkańców, stał się także miejscem pamięci i edukacji. W sali głównej i przed budynkiem postawione są tablice przypominające o tradycjach górnictwa rud żelaza na tym terenie. Dariusz Dąbrowski przypomniał, że w tej okolicy występują rudy żelaza, na ich pokłady napotykają mieszkańcy kilku sąsiednich wsi. Ulokowanie tu wystawy upamiętniającej historię górnictwa, to odniesienie do sięgającej dwóch tysięcy lat tradycji kopalni rud żelaza w gminie Mirzec.