Archiwalne zdjęcia, dokumenty i wspomnienia mieszkańców sprzed wieku udało się zgromadzić na wystawie poświęconej Koprzywnicy i 100-leciu odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zgromadzone materiały pokazują atmosferę poprzedzającą odzyskanie niepodległości oraz zwykle, codzienne życie mieszkańców.
Projekt zrealizował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Koprzywnicy. Zwiedzający mogą zapoznać się z Koprzywnicą do 1914 roku, wydarzeniami z czasów I wojny, historią miejscowej szkoły czy Ochotniczej Straży Pożarnej.
Jak powiedział jeden z koordynatorów projektu Kazimierz Brzeziński, wspomnienia mieszkańców opierają się na ustnych przekazach ich dziadków i pradziadków. Z tych opowieści wyłania się ciekawy i emocjonalny obraz różnych wydarzeń sprzed stu lat. Można m. in. poznać atmosferę miejscowości przed wybuchem I wojny światowej. Ludzie czuli się zagrożeni, obawiali się głodu i chorób. W jednym ze wspomnień jest opis bitwy pod Koprzywnicą z 1915 roku oraz funkcjonowania szkoły pod zaborem rosyjskim.
Pola Rożek, inicjatorka projektu jest bardzo zadowolona z tego, że udało się dotrzeć do wielu ludzi, którzy podeszli do tego pomysłu bardzo życzliwie poświęcając swój czas na rozmowy, a potem dzieląc się posiadanymi materiałami.
W planach jest wydanie książki ze zdjęciami archiwalnymi Koprzywnicy i wspomnieniami mieszkańców. Efekty projektu można też oglądać na Facebooku wchodząc na stronę „Koprzywnica patrzymy”.