Do 8 listopada, czyli w Oktawie Wszystkich Świętych można zejść do podziemi bazyliki katedralnej w Sandomierzu, gdzie są krypty biskupów sandomierskich, administratorów diecezji i wybitnych członków Kapituły. Spoczywa tam również jezuita Bazyli Korbut, który zmarł w opinii świętości w 1772 roku.
We wnętrzach katakumb jest kilka pomieszczeń różnej wielkości. Trumny zamurowane są w niszach. Najstarszy pochówek pochodzi z 1830 roku i dotyczy pierwszego ordynariusza diecezji sandomierskiej Adama Prospera Burzyńskiego. Leży tam również bp Jan Kanty Lorek. Na jego pogrzeb 7 stycznia 1967 roku do Sandomierza przyjechał ówczesny abp Karol Wojtyła wraz z kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Ostatnio – 16 października tego roku w podziemiach katedry pochowany został biskup senior diecezji sandomierskiej Wacław Świerzawski.
Naprzeciw wejścia do katakumb znajduje się sala z portretami zmarłych biskupów ordynariuszy i sufraganów, następnie przechodzi się do podłużnej kaplicy grobowej. Na ścianie w centralnym miejscu umieszczony jest portret bp Piotra Gołębiowskiego, sługi bożego zmarłego w opinii świętości w 1980 roku. Za kaplicą znajduje się największe pomieszczenie z kryptami.
Według tradycji, pod świątynią pochowane były prochy męczenników sandomierskich wymordowanych przez Tatarów w 1260 roku. Do 1717 roku chowane były tam osoby duchowne i świeckie. Uporządkowania podziemi katedry dokonano w 1843 roku i od tamtej pory składane są tam wyłącznie szczątki biskupów.
Oktawa Wszystkich Świętych, to jedyna okazja w roku, aby zwiedzić podziemia katedry i pomodlić się przy grobach biskupów.