Przy sanktuarium w Wolicy-Tokarni powstała Droga Krzyżowa z głazów, ważących od 5 do 9 ton. Pomysł jej stworzenia powstał w październiku 2016 roku, po ustanowieniu kościoła Diecezjalnym Sanktuarium Maksymiliana Marii Kolbego. Dolomitowe głazy pochodzą z kopalni Jaźwica i zostały ufundowane przez Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych. Kamienie zdejmowano i ustawiano wokół kościoła przy pomocy dźwigu. W pracach pomagali parafianie – mówi ks. Jacek Dąbek, proboszcz i kustosz sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wolicy-Tokarni.
Jeden głaz to jedna stacja. Na każdym kamieniu umieszczony jest krzyż ze stali nierdzewnej o wysokości 170 cm oraz tabliczki, oznaczającej poszczególne stacje. Na każdej z nich widnieje tylko jeden wyraz, np. „Matka”, „Cyrenejczyk”, „Niewiasty”. Zamierzeniem proboszcza było pozostawienie przestrzeni do zastanowienia się nad tym, co kryje za sobą każde z tych słów.
Krzyże i tabliczki do poszczególnych stacji chętnie fundowali parafianie – dodaje ks. Jacek Dąbek. Każdy, kto zgłaszał się do kancelarii, sam wybierał stację, którą chce ufundować. Niewykluczone, że wybory były związane z życiowymi wydarzeniami, np. szczególną opieką Matki Bożej lub św. Weroniki.
W Niedzielę Palmową o godzinie 8.00 ks. bp. Jan Piotrowski poświęci nową Drogę Krzyżową w Wolicy-Tokarni. Pierwsze nabożeństwo przy stacjach umieszczonych wokół kościoła odbędzie się w Wielki Piątek. Odprawiając Drogę Krzyżową w tym miejscu wierni będą mogli uzyskać odpust zupełny.