Sejm przyjął ustawę o Radzie Mediów Narodowych. Za głosowało 227 posłów, 207 – było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu. Ustawa zakłada utworzenie nowej instytucji – Rady Mediów Narodowych, która ma między innymi powoływać władze mediów publicznych. Rada ma liczyć 5 członków – trzech powoływanych przez Sejm i dwóch przez prezydenta spośród kandydatów wskazanych przez opozycję. Ich kadencja ma trwać 6 lat.
Posłowie podczas głosowania przyjęli poprawki zgłoszone przez klub Prawo i Sprawiedliwość, w tym, między innymi, doprecyzowującą sposób zgłaszania i wyboru kandydatów do Rady przez prezydenta. Ma on wybierać dwie osoby – spośród zgłoszonych przez dwa kolejne największe kluby opozycyjne. Jeśli któryś z nich nie skorzysta z tego prawa, przechodzi ono na kolejny pod względem liczebności klub.
Sejm odrzucił natomiast poprawki PSL, Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Posłowie z tych klubów postulowali między innymi wykluczenie z grona kandydatów do Rady Mediów Narodowych posłów i senatorów czy wybieranie ich przez do senaty państwowych uczelni. W trakcie prac komisji nad projektem o Radzie Mediów Narodowych, zdecydowano, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powinna – jak teraz – liczyć pięciu członków, a nie trzech, jak zaproponowano w pierwotnej wersji projektu. Jutro ustawą zajmie się Senat.