Premiera słuchowiska „Nasz Teatr”, inspirowanego historią powstania Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” odbyła się równocześnie w teatrze i na antenie Radia Kielce. Tekst został oparty na motywach z życia i twórczości założyciela instytucji- Stefana Karskiego.
Głównym wątkiem były wydarzenia z przełomu lat 50. i 60., kiedy powstał objazdowy teatr lalek, następnie upaństwowiony. Opowieść kończy się w latach ’70, kiedy założyciel odszedł z pracy.
Nad scenariuszem słuchowiska, przez prawie rok pracowali wspólnie reżyser Robert Drobniuch i autorka tekstu Elżbieta Chowaniec. Twórcy przeprowadzili serię spotkań i wywiadów z rodziną Stefana Karskiego, a także z aktorami i pracownikami teatru. Elżbieta Chowaniec mówi, że najbardziej urzekło ją, iż placówka powstała bez sceny i siedziby. Aktorzy wytrwale jeździli po okolicznych miejscowościach i odgrywali po 6 spektakli dziennie. Na miejscu zwykle czekała na nich sala wypełniona po brzegi publicznością.
Aktor Leszek Barymów współpracował ze Stefanem Karskim od 1959 roku. Zdawał u niego swój dyplom aktorski. Według niego „Kubuś” zawdzięcza swój charakter właśnie założycielowi. Nie zniechęcał się on żadnymi trudnościami. Starał się utrzymać teatr i zarobić na pensje dla aktorów, którzy niejednokrotnie musieli występować za darmo. Był scenografem, reżyserem, aktorem i dyrektorem w jednej osobie.
Stefan Karski – aktor, reżyser i społecznik, założył Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w 1955 roku. Pełnił funkcję dyrektora do 1973 roku. W tym czasie wyreżyserował ponad 40 spektakli. Zmarł w lutym 2015 roku, w wieku 96 lat. W rolę Stefana Karskiego w słuchowisku „Nasz Teatr” wcielił się Adam Woronowicz.