W auli UJK przy ul. Żeromskiego w Kielcach trwa konferencja poświęcona cywilno-wojskowym strukturom Polskiego Państwa Podziemnego na Kielecczyźnie. Naukowcy i historycy z Instytutu Pamięci Narodowej uważają, że nadal jest w tym zakresie wiele niezbadanych wątków, które wymagają wyjaśnienia.
Poza tym, wiedza na temat struktur wojskowych i cywilnych Polskiego Państwa Podziemnego między Wisłą, a Pilicą jest według nich powierzchowna i stereotypowa. Poprzez konferencję chcą ją poszerzyć i usystematyzować. Wśród tematów spotkania pojawią się m.in. konspiracja piłsudczykowska; wymiar sprawiedliwości Polskiego Państwa Podziemnego na Kielecczyźnie, wywiad i kontrwywiad AK, a także nielegalne nauczanie, prasa i wydawnictwa.
Polskie Państwo Podziemne było fenomenem w skali światowej. Posiadało: władze, siły zbrojne, administrację, sądownictwo i policję oraz obszar i obywateli. Niezależnie od administracji okupacyjnej, istniały polskie struktury państwowe, które objęły ponad 80 procent inicjatyw politycznych, społecznych i wojskowych w kraju.