W Ostrowcu wyborcy będą mogli głosować w 35. obwodowych komisjach wyborczych, które mieszczą się najczęściej w placówkach samorządowych. Ich lokalizacja jest taka sama jak podczas wyborów do europarlamentu czy ostatnich, uzupełniających wyborów do Senatu. Tak jak zwykle, osoby niepełnosprawne mogą liczyć na pomoc w dotarciu do komisji wyborczej.
O tym, gdzie znajdują się siedziby komisji wyborczych oraz jakie są granice obwodów do głosowania, informują obwieszczenia wyborcze. Można je znaleźć na tablicach ogłoszeń, w placówkach, w których ulokowano komisje oraz na stronie internetowej urzędu. Część tych siedzib jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, są tam dogodne podjazdy umożliwiające bezpieczne dotarcie do lokalu wyborczego. Jak informuje Marzena Dębniak, dyrektor ostrowieckiego magistratu, osoby niepełnosprawne mogą skorzystać także z transportu do lokalu wyborczego, który zapewnia urząd. Jedynym warunkiem jest zgłoszenie takiego wyjazdu pod numerem telefonu ostrowieckiego urzędu 41 26 72 121.
Lokale będą czynne do godz. 21, a każdy wyborca powinien mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość. Ponieważ jednocześnie wybierani będą radni do trzech szczebli samorządu oraz prezydent miasta, każdy z głosujących otrzyma 4 karty do głosowania w różnych kolorach. Głos będzie uznany za ważny, jeśli wyborca na każdej karcie postawi tylko jeden krzyżyk.
W lokalach wyborczych, poza członkami komisji wyborczych mogą jeszcze przebywać mężowie zaufania oraz międzynarodowi obserwatorzy.