Są pieniądze na przeciwdziałanie bezrobocia. Centrum wojskowe nw Bukówce Świętuje 25 lat istnienia. Wojweoda i wicewojewoda zapewniają, ze w czasie kampanii samorządowej urząd będzie pracował normalnie. W Kielcach otwarto Instalację Tężnia, a w Podzamczu Chęcińskim Centrum naukowe. Tak minął 5 września 2014 roku.
Są pieniądze na na zwalczanie bezrobocia
Powiatowe urzędy pracy mogą starać się o przyznanie dodatkowych pieniędzy na aktywne formy zwalczania bezrobocia. 200 milionów złotych do końca tego roku zamierza rozdysponować ze swojej rezerwy Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, poinformował przebywający dziś w regionie świętokrzyskim szef resortu, Władysław Kosiniak – Kamysz. Dodał, że pośredniaki mogą już składać wnioski do ministerstwa.
25 lat centrum wojskowego na Bukówce
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach obchodzi 25-lecie istnienia. W uroczystościach jubileuszowych uczestniczyli żołnierze i pracownicy, związani z jednostką w ostatnim ćwierćwieczu.
W czasie kampanii urząd ŚUW będzie pracował normalnie
Wojewoda Bożentyna Pałka – Koruba i wicewojewoda Grzegorz Dziubek wystartują w wyborach samorządowych. Wojewoda z ramienia PO będzie się ubiegać o fotel burmistrza Buska Zdroju, a wicewojewoda – działacz PSL, o stanowisko burmistrza Włoszczowy. Obydwoje zapewniają, że w czasie kampanii wyborczej, Świętokrzyski Urząd Wojewódzki będzie pracował normalnie.
Otwarcie „Tężni” na placu Artystów
„Tężnia” – taki tytuł ma, zaprezentowane dziś na placu Artystów w Kielcach, najnowsze dzieło Roberta Kuśmirowskiego, jednego z najważniejszych, współczesnych, polskich twórców. 20-metrowa, otwarta konstrukcja umożliwia zwiedzającym śledzenie przemian, jakim poddawane są przedmioty: od ich pobytu w magazynie do prezentacji na wystawie.
Centrum Nauki Leonarda da Vinci otwarte
Laserowa harfa, wielkie kółko chomika, wir wodny i mnóstwo innych niezwykłych eksponatów można obejrzeć w Centrum Nauki Leonarda da Vinci, które oficjalnie rozpoczęło działalność w Podzamczu Chęcińskim. Otwarcia dokonała miłośniczka nauki i Kosmosu – Julka z Gdańska. Dziewczynka jest niewidoma, więc pomagał jej Hyperion, łazik marsjański, który zbudowali studenci z Politechniki Białostockiej.