5 uwag z 25 zostało uwzględnionych w projekcie planu zagospodarowania przestrzennego Kielce Wschód – ulica Napękowska, od ulicy Sandomierskiej do Bohaterów Warszawy.
Jest to obszar o powierzchni około 32 hektarów przeznaczony głównie pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną z usługami. Zaplanowana została również droga zbiorcza, która w przyszłości ma połączyć przedłużenie ulicy Bohaterów Warszawy w kierunku ulicy Wydryńskiej i docelowo połączyć ją ze wschodnią obwodnicą miasta.
Z tym wiąże się najwięcej kontrowersji, ponieważ przewiduje wyburzenie budynku mieszkalnego Janiny Tkaczuk znajdującego się na planowanym skrzyżowaniu ulic Zagórskiej i Prochowania. Właścicielka nieruchomości zaznacza, że budynek jest chroniony patentem Urzędu Patentowego i znajduje się na terenach obszaru chronionego krajobrazu. Dlatego od kilkudziesięciu lat nie był przebudowywany. Znajduje się w nim także siedziba Stowarzyszenia Rowerowego MTB Kielce. Janina Tkaczuk domaga się rezygnacji z budowy drogi lub poprowadzenia jej w innym miejscu.
Władysław Boberek, zastępca dyrektora Biura Planowania Przestrzennego w ratuszu podkreśla, że przy realizacji projektu planu spełnione zostały wszelkie formalności. Analizowano również argumenty Janiny Tkaczuk, ale nie ma możliwości innego poprowadzenia planowanej drogi, ponieważ wiązałoby się to przede wszystkim z większą liczbą wyburzeń budynków.
Agata Wojda, przewodnicząca Komisji Urbanistyki, Architektury i Ochrony Środowiska Rady Miasta zaznacza, że niewątpliwe potrzebny jest plan zagospodarowania dla tego terenu, aby stworzyć sensowny układ komunikacyjny, a jednocześnie pozwolić na zamieszkanie w nowoczesnej dzielnicy. Z drugiej strony są jednak osoby, które będą pokrzywdzone, ale przy tworzeniu tego typu dokumentów takich sytuacji często nie da się uniknąć. Dodaje, że radni muszą postawić na szali, czy patrzą na ten problem kompleksowo, czy jednostkowo i na tej podstawie dokonywać swoich wyborów.
W ratuszu odbyła się dyskusja publiczna dotycząca projektu planu zagospodarowania dla tego obszaru. Uwagi można składać do 4 lutego. Natomiast radnym zostanie on przedstawiony do akceptacji na marcowej lub kwietniowej sesji.