Szkoły ponadgimnazjalne opublikowały listy uczniów przyjętych do pierwszych klas. Najtrudniej było dostać się na profil biologiczno- chemiczny w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego w Kielcach – trzeba było mieć 160,8 punktów z egzaminu gimnazjalnego. W najpopularniejszych szkołach, progi od których przyjmowano uczniów, przekroczyły 130 punktów.
Młodzi ludzie, przyjęci do IV Liceum Ogólnokształcącego im. Hanki Sawickiej w Kielcach byli bardzo zadowoleni z tego, że będą uczyć w tej szkole. Ich zdaniem, właśnie ta placówka najlepiej w Kielcach przygotowuje do studiów medycznych.
Dyrektor placówki- Edyta Lato informuje, że w tym roku było więcej kandydatów, niż w latach ubiegłych. 290 osób wybrało IV liceum, jako pierwszą szkołę, do której chcieliby się dostać. W sumie, 900 uczniów złożyło w tej placówce dokumenty aplikacyjne. Do sześciu utworzonych w szkole klas przyjęto 198 osób. Czworo kandydatów legitymowało się najwyższą, możliwą do zdobycia liczbą punktów. Uzyskali ich 200. Są to laureaci konkursów, organizowanych przez Kuratorium Oświaty.
Duża liczba chętnych złożyła też dokumenty do klasy o profilu technik – elektryk, w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach. Dyrektor placówki- Aleksandra Szulc informuje, że po uzgodnieniu z władzami miasta, postanowiono utworzyć dodatkową klasę. Podobnym zainteresowaniem cieszyły się profil technik – informatyk. Do tych klas, przyjmowano uczniów z 89 punktami z egzaminu gimnazjalnego. W ubiegłym roku, limit wynosił 75 punktów.
Do 8 lipca, uczniowie muszą dostarczyć oryginały świadectw z gimnazjów, co jest ostatecznym wyboru szkoły. Dyrektorzy apelują o szybkie dostarczanie dokumentów. To szczególnie ważne dla tych, którzy znaleźli się poniżej progu. Jeśli ktoś nie doniesie dokumentów, zwalnia się miejsce dla osób z mniejszą liczbą punktów.
160,8 pkt. trzeba było mieć by dostać się do klasy o profilu biologiczno – chemicznym II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach! W najbardziej obleganych szkołach progi przekroczyły 130 punktów.
Prezentujemy najniższe wyniki, jakie pozwoliły dostać się absolwentom gimnazjów do danej szkoły:
- I LO im. Stefana Żeromskiego – 112 pkt.
- II LO im. Jana Śniadeckiego – 134,4 pkt.
- III LO im. C.K. Norwida – 93,8 pkt.
- IV LO im. Hanki Sawickiej – 122 pkt.
- V LO im. Piotra Ściegiennego – 88,8 pkt.
- VI LO im. Juliusza Słowackiego – 130 pkt.
- VII LO im. Józefa Piłsudskiego – 90,8 pkt.
- Technikum 5 (Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego) – 53,4
- Technikum 8 (Zespół Szkół Informatycznych) – 54,4
W pozostałych szkołach są jeszcze wolne miejsca.