Od najnowocześniejszych ciągników i kombajnów, po aplikacje do zarządzania gospodarstwem rolnym. Kilkuset wystawców z całego świata prezentuje swoją ofertę podczas 27. Międzynarodowych Targów Agrotech w Kielcach.
Firma CASE zaprezentowała swój nowy 16-tonowy ciągnik – mówi Michał Załoga, przedstawiciel firmy.
– Magnum ASF Connect, to ciągnik o mocy silnika 400 KM. Cechuje się przede wszystkim wysoką mocą i masą, ale ma też szereg najnowocześniejszych technologii. W kabinie, która jest stworzona w nowej stylistyce, znajduje się między innymi 12-calowy kolorowy wyświetlacz, podłokietnik, który pozwala operatorowi na bardzo komfortową pracę.
– Dodatkowo elektryczne, podgrzewane lusterka, fotel pneumatycznie wentylowany, skórzana tapicerka oraz oświetlenie LED 360 stopni – mówi Michał Załoga. Maszyna produkowana jest w Stanach Zjednoczonych, a jej cena oscyluje w granicach 1,2 mln zł netto, w zależności od wyposażenia.
Na stoisku New Holland AGROS Wrońscy stoi imponujących rozmiarów kombajn. Jak przyznaje Krzysztof Kowalski, dyrektor handlowy firmy AGROS-Wrońscy to kolejna premiera, która w stu procentach wyprodukowana jest w Polsce.
– Kombajn hybrydowy z bębnem młócącym oraz rotorem. Może być wyposażony w headery do 10 metrów szerokości roboczej. Jest to nasz najnowszy produkt, spełniający wszystkie wymogi w nowoczesnym rolnictwie. Maszyna osiąga także najlepsze osiągi podczas trudnych warunków i koszenia. Sprzęt o mocy ponad 300 KM wyposażony jest także w system monitorowania plonów, czyli operator będzie mógł sprawdzić wilgotność oraz natężenie plonów. W standardzie oczywiście nowoczesna kabina, nawigacja oraz ledowe oświetlenie- informuje dyrektor handlowy. Sam kombajn to koszt około 850 tys. zł.
Targi AGROTECH to nie tylko maszyny rolnicze. Prezentowane są też innowacyjne rozwiązania oraz najnowsza technologia. Jednym z przykładów jest aplikacja 365farmnet, czyli oprogramowanie do zarządzania gospodarstwem. Firmę reprezentuje Monika Kozłowska.
– Program pozwala rolnikom na dokumentowanie zabiegów polowych, czyli dzięki niemu wiedzą, jakie środki, gdzie, kiedy i na jakiej powierzchni zastosowali. Dzięki tym informacjom mają przeróżne analizy i raporty, które mogą wygenerować w dowolnym momencie. Oprogramowanie zapewnia także dostęp do monitorowania upraw i maszyn, co pomaga w logistyce na roli – dodaje specjalista.
Z oprogramowania można korzystać poprzez przeglądarkę internetową, jak i aplikację mobilną. Wszystkie maszyny i rozwiązania technologiczne można oglądać do 20 marca w Targach Kielce.