Można już zapisać się na Kielecką Pieszą Pielgrzymkę. W tym roku pielgrzymki będą organizowane według zasad sprzed pandemii, co oznacza, że pątnicy będą mogli nocować u osób, które zechcą ich przyjąć pod swój dach, a także w większych grupach np. w szkołach i remizach.
Ks. Marek Blady, dyrektor Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki informuje, że w tym roku ponownie powstanie 13 grup oznaczonych kolorami. Od niedzieli (26.06) do 24 lipca można się zapisywać przez stronę internetową www.pielgrzymka.kielce.pl.
– Zachęcamy, by zapisać się w tym terminie, jest to dla nas jako organizatorów, bardzo pomocne. Natomiast jeśli ktoś się spóźni z zapisaniem się w wyznaczonym terminie, to powinien się do nas zgłosić, byśmy mogli dopisać go do wybranej grupy – dodaje dyrektor.
Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Z Maryją posłani w pokoju Chrystusa”. Ksiądz Marek Blady zwraca uwagę nie tylko na zawarty w haśle akcent Maryjny, ale także na kwestię pokoju.
– Będziemy zachęcać pielgrzymów, by wszystkie trudy i wyrzeczenia ofiarowywali w intencji pokoju w sercach ludzkich przede wszystkim, bo tam się wszystko zaczyna. Będziemy także oczywiście modlić się o pokój na świecie, na Ukrainie, w naszych rodzinach, naszej Ojczyźnie – wymienia.
Z kolei konferencje w nawiązaniu do tegorocznego III Kongresu Eucharystycznego Diecezji Kieleckiej, będą związane z tematyką Eucharystii.
– Ciekawostką jest to, że w tym roku pątnicy w pewnym sensie będą mogli tworzyć te konferencje. Każdy już w tym momencie może zadawać pytania i proponować zagadnienia, które warto poruszyć podczas pielgrzymkowych konferencji. Wszystkie informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej naszej pielgrzymki i na naszych portalach w mediach społecznościowych – dodaje ks. Marek Blady.
41. Kielecka Piesza Pielgrzymka wyruszy z Wiślicy na Jasną Górę 6 sierpnia. Dzień wcześniej o godz. 18.00 pątnicy spotkają się na wspólnej mszy świętej, rozpoczynającej pielgrzymowanie. Do celu dotrą 13 sierpnia. Organizatorzy zapraszają do zgłaszania się także wszystkie osoby, które mogłyby na trasie pomóc w służbach: medycznej, muzycznej i porządkowej.