Kolejne drewniane rzeźby staną w różnych zakątkach Szydłowa nawiązując do historii danego miejsca. Figury powstały podczas pleneru, który zakończył się kilka dni temu.
Jak informowaliśmy, artyści z różnych stron Polski wykonali dwie ławeczki: jedną z Koszałkiem Opałkiem, a drugą z aniołem, która stanie przy naszej bożonarodzeniowej szopce. Powstała także wiewiórka oraz smok oraz inne. Rzeźby trafią do nowo utworzonego parku miejskiego, w których są interesujące odsłonięcie geologiczne.
Z kolei średniowieczny mnich, zostanie ustawiony w ruinach szpitala i kościoła św. Ducha. Jest też święty Florian oraz rycerz strzegący bram miasta. Wszystkie nowe rzeźby jeszcze przez miesiąc będą stać na placu przy synagodze. Jest to konieczne, aby drewno w naturalny sposób „odpoczęło”, po czym wszystkie prace zostaną zakonserwowane i zainstalowane w miejscach, gdzie na stałe będą wyeksponowane.
Jak się okazuje drewniane rzeźby stojące w Szydłowie przyciągają turystów którzy chętnie się z nimi fotografują.
Plenery rzeźbiarskie w Szydłowie mają już swoją tradycję. Pierwszy odbył się w 2007 roku. Powstały wtedy podobizny najważniejszych polskich królów, które stoją teraz w alei prowadzącej do domu kultury. Są również prace o innej tematyce np. rzeźba Józefa Piłsudskiego czy Zbója Szydło. W sumie w całym mieście oglądać można około 30 drewnianych rzeźb, w tym postacie noblistów.