Na zielonym rynku w Sandomierzu jabłka
Jabłko – jadalny, kulisty owoc drzew z rodzaju jabłoń… i śliwki są w takiej samej cenie czyli po 3 zł za kg. Szara reneta kosztuje 4 zł za kg.
Opakowanie malin ważące 65 dkg kosztuje 14 zł. Pomidory
Pomidor (Solanum sekcja Lycopersicon Mill.) – sekcja w obr… w zależności od odmiany od 5 do 6 zł za kg, te drugiej klasy są po 3 zł.
Ogórki
Ogórek (Cucumis L.) – rodzaj roślin jednorocznych z rodz… spod folii – 6 zł za kg, tyle samo kosztuje cebula
Cebula (Allium cepa L.) – zwyczajowa nazwa warzywa należ….
Kilogram cukinii – 4 zł, ciemny polski winogron – 7 zł za kg,, kalafiory
Kalafior (Brassica oleracea var. botrytis L.) – odmiana ka… są po 7 zł za sztukę, a kapusta
Kapusta (Brassica L.) – rodzaj roślin zielnych z rodziny … kosztuje od 3 do 5 zł za główkę. Dynia
Dynia (Cucurbita L.) – rodzaj roślin jednorocznych z rodz… hokaido, doskonała na zupę jest w cenie od 3 do 5 zł za sztukę.
Słoneczniki w zależności od wielkości kosztują od 5 do 6 zł za sztukę.
Za wrzosy trzeba zapłacić od 7 do 14 złotych za doniczkę.
















