WAKACJE 2022 Z RADIEM KIELCE

STACJA WAKACJE 2022

Od poniedziałku do piątku w godz. 9:10 – 12:00

W tym roku Radio Kielce świętuje swój jubileusz 70-lecia. Ten motyw towarzyszy nam przez całe wakacje. W przedpołudniowym programie „Stacja Wakacje” szukamy elementów sprzed lat: pralki „Frani”, kiwającego się na tylnej półce „malucha” pieska, odkrywamy na nowo smak wody z saturatora. Wybieramy też przebój 70-lecia, a dziennikarze odkrywają swoje poza radiowe tajemnice. Uczymy się także gry w szachy. Codziennie od poniedziałku do czwartku w Parku Miejskim w Kielcach rozgrywamy partie szachowe. Trenerzy uczą nas zasad i odpowiednich ruchów.
W wakacyjne piątki wyruszamy śladem archiwalnych audycji Radia Kielce. Jesteśmy w miejscach, w których przed laty rozgrywała się akcja wybranych archiwaliów. Pokazujemy je współcześnie, szukamy bohaterów audycji, ich spuścizny i śladów tamtych lat. Idąc m.in. tropem materiału Ryszarda Fatygi z 1969 roku o żywej do dziś filmowej legendzie zaglądamy do Chęcin, by sprawdzić „Jak Chęciny Kamieniec udawały”. Jesteśmy też na kieleckim dworcu PKS, aby słuchając fragmentów audycji Jarosława Kołodzieja z 1970 roku o planach budowy nowego niezwykle nowoczesnego dworca, odbyć podróż do czasów współczesnych.  A kto jeszcze pamięta o cementowni Nowiny zatruwającej białym pyłem okoliczne wsie? Słuchamy audycji „Wioska pod betonem” Jana Goca z 1970 roku i wybieramy się do miejsca reportażu.

„WAKACYJNA SZKOŁA SZACHOWA POLSKIEGO RADIA KIELCE”, W GODZ. 10:00 – 13:00

Wakacyjna Szkoła Szachowa Polskiego Radia Kielce

„Wakacyjna Szkoła Szachowa Radia Kielce” szuka mistrzów królewskiej gry! Przez całe tegoroczne wakacje, wszystkich chętnych, uczymy gry w szachy. Opracowane przez najlepszych fachowców lekcje prowadzimy w trakcie programu „Stacja Wakacje” oraz na stronie internetowej Radia Kielce. Na radiokielce.pl publikujemy filmy instruktażowe przygotowane specjalnie na potrzeby „Wakacyjnej Szkoły Szachowej Polskiego Radia Kielce”. To jednak nie wszystko. Z miłośnikami królewskiej gry spotykamy się w Parku Miejskim w Kielcach. Każdy chętny może sprawdzić swoje umiejętności, a najlepsi codziennie wygrywają atrakcyjne nagrody. Na początkujących czekają, służący swoją fachową wiedzą, instruktorzy.

„Wakacyjna Szkoła Szachowa Polskiego Radia Kielce” rozpoczęła swoją działalność w poniedziałek, 27 czerwca. Na szachistów w każdym wieku czekamy od godziny 10 w Parku Miejskim w Kielcach. Lekcje są prowadzone równolegle w programie „Stacje Wakacje” i na radiokielce.pl.

W niedzielę 3 lipca kilkadziesiąt osób rzuciło wyzwanie prawdziwemu arcymistrzowi. Na specjalne zaproszenie Radia Kielce w symultanie szachowej uczestniczył dwukrotny mistrz Polski w szachach, obecny szkoleniowiec kadry narodowej Bartosz Soćko.

Na zakończenie wakacji, w sobotę 27 sierpnia, w Parku Miejskim w Kielcach zorganizujemy turniej mistrzów, który wyłoni najlepszego ucznia „Wakacyjnej Szkoły Szachowej Polskiego Radia Kielce”.

„FOTOPUZZLE Z RADIEM KIELCE”, W GODZ. 9:15 – 11:30

Odkrywając puzzle pokazujemy atrakcje i charakterystyczne miejsca województwa świętokrzyskiego. Kolejne elementy fotograficznej zagadki odkrywamy od poniedziałku do piątku pomiędzy godz. 9:15 a 11:30. W każdej godzinie odsłaniamy cztery puzzle. Na zwycięzcę czeka nagroda – codziennie 100 zł.

SOBOTA

„MUZYKA, KTÓREJ SŁUCHAM”, W GODZ. 17:10 – 18:00

Jakiej muzyki słuchają dziennikarze Radia Kielce? Czy zmieniają się ich muzyczne gusta, a jeśli tak to ma na to wpływ? Sprawdzamy to w wakacyjne sobotnie przedpołudnia.

„SOBOTNIE LETNIE GRANIE”, W GODZ. 18:05 – 19:00

W sobotnie popołudnia gwarantujemy dobry nastrój i przebojowe hity idealne do odpoczynku z przyjaciółmi przy smacznym grillu.

„CHOPINOWSKIE INSPIRACJE”

Cykl koncertów w Ogrodzie Włoskim Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. Pierwszy z koncertów odbędzie się 15 lipca (piątek). Muzyczne spotkania w plenerze organizowane są we współpracy z Muzeum Narodowym w Kielcach. W letnie wieczory melomani będą mieli okazję usłyszeć mistrzowskie kompozycje w wykonaniu utalentowanych młodych pianistów, a także sław światowej sceny muzycznej. Muzyka Fryderyka Chopina ma wymiar międzynarodowy, z której inspirację czerpało wielu innych kompozytorów. CZYTAJ WIĘCEJ

NIEDZIELA

„70 LAT DOOKOŁA ŚWIATA Z RADIEM KIELCE”, W GODZ. 7:30 – 11:00

W wakacyjne niedziele zabieramy Państwa w podróż w czasie. Cofamy się o 70 lat, aby dekada po dekadzie sprawdzać, jak zmieniał się świat. Pokazujemy jak wyglądało budownictwo, jakie meble Polacy wybierali do domów, jakiej muzyki słuchano, ale też jak wyglądały fryzury i makijaże oraz jak zmieniała się moda. Opowiadamy o największych osiągnięciach medycyny i najbardziej topowych modelach aut, o których marzyli Polacy. Nie brakuje największych hitów muzycznych podbijających listy przebojów od lat 50-tych ubiegłego wieku do czasów współczesnych. Są też konkursy z nagrodami.

„W NIETYPOWEJ ROLI”, W GODZ. 11:05 – 12:00

Znane i cenione osoby z naszego regionu wcielają się w zupełnie nowe role – role prezenterów radiowych, proponując swoją muzykę. Udział w programie zapowiedzieli m.in. trener Korony Kielce Leszek Ojrzyński, profesor Artur Kowalik ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej Jacek Rogala.

WYBIERAMY PRZEBÓJ 70-LECIA
polecamy na weekend

STACJA WAKACJE 2022