Komitet Wyborczy Wyborców Trzecia Droga – Polskie Stronnictwo Ludowe, Polska 2050 przedstawił kandydatów z powiatu sandomierskiego do sejmiku województwa, do rady powiatu oraz na włodarzy gmin w powiecie sandomierskim.
Na liście do sejmiku znajdą się: radny obecnej kadencji Andrzej Swajda i Barbara Majewska, obecnie dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu.
Z kolei kandydatem startującym na burmistrza Sandomierza z własnego komitetu z poparciem Trzeciej Drogi jest Paweł Niedźwiedź, obecnie wicestarosta sandomierski, który powiedział, że chce rozwijać miasto wielotorowo. Widzi potrzebę stawiania na turystykę, ale nie tylko ona ma być motorem napędowym dla Sandomierza. Jego zdaniem, należy tworzyć tereny inwestycyjne, przyciągać przedsiębiorców, tworzyć warunki pod budownictwo mieszkaniowe, aby Sandomierz stał się miastem konkurencyjnym.
Podczas konwencji wyborczej, która odbyła się w niedzielę (25 lutego) w Sandomierzu, europoseł i prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Adam Jarubas zapewnił, że Trzecia Droga jest bardzo dobrze przygotowana do wyborów.
– Mamy nadzieję odbić sejmik przywrócić normalność, odblokować środki europejskie, które rządzący PiS zablokował na wiele lat. Rządzący PiS w regionie to symbol chaosu, skłócenia lokalnego i wewnątrz kraju. Niestety, pod rządami PiS nasze województwo dryfuje, a nie rozwija się, dlatego chcemy przywrócić region na szlak rozwoju i wykorzystywania atutów, które mamy – stwierdził europoseł Jarubas.
Wicewojewoda świętokrzyski Michał Skotnicki ocenił, że Trzecia Droga jest przygotowana do wyborów i mogłyby się one odbyć choćby za tydzień. Stwierdził, że przez ostatnie pięć lat zarząd województwa świętokrzyskiego przespał wiele szans na rozwój, mimo że miał wiele sprzyjających czynników w postaci urzędu wojewody i ministrów. Zapewnił, że po wygranych wyborach, środki zarządzane na szczeblu wojewódzkim będą dzielone po równo pomiędzy samorządy, bez względu na barwy partyjne.
Starosta sandomierski Marcin Piwnik, prezes zarządu powiatowego PSL w Sandomierzu powiedział, że przygotowane przez nich listy kandydatów to mocna drużyna. Dodał, że są tam zarówno osoby młodsze jak i starsze, przedstawiciele wielu środowisk: nauczyciele, lekarze, profesorowie akademiccy, rolnicy, sadownicy i działacze społeczni.
– Liczymy na to, że te wybory wygramy i będziemy kontynuować dotychczasowy model rozwoju powiatu, czyli zrównoważony – stwierdził.
Dodał, że w planach jest m.in budowa nowego pawilonu ambulatoryjnego przy szpitalu powiatowym w Sandomierzu, zakładu opiekuńczo-leczniczego oraz budynku wielofunkcyjnego, m.in. na cele wystawiennicze i konferencyjne.
Podczas konwencji zaprezentowali się także kandydaci na wójtów i burmistrzów, którzy kandydują z listy Trzeciej Drogi bądź z jej poparciem. Trzecia Droga wystawi kandydatów na włodarzy gmin w: Dwikozach, Łoniowie Wilczycach, Samborcu, Sandomierzu i Koprzywnicy.
Trzecia Droga wystawi kandydatów na włodarzy gmin w: Dwikozach, Łoniowie Wilczycach, Samborcu, Sandomierzu i Koprzywnicy.
Kandydaci do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego
1. Andrzej Swajda – 54 lata, żonaty, troje dzieci, wykształcenie wyższe, studia podyplomowe na kierunkach: Informatyka, Zarzadzanie Oświatą, Samorząd i Administracja, Executive Master of Business Administration Zarządzanie w Ochronie Zdrowia. Certyfikat International Project Management Association (IPMA). Od 2014 roku radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – ostatnio przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów, przewodniczący Klubu Radnych PSL. W kadencji 2010 – 2014 radny Powiatu Sandomierskiego. Od grudnia 2023 roku p.o. dyrektora Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. Na dotychczasowej drodze zawodowej był nauczycielem, dyrektorem Zespołu Szkół im. Oddziału Partyzanckiego „Jędrusie” w Sulisławicach, zastępcą wójta i sekretarzem w Gminie Łoniów orazsekretarzem Powiatu Sandomierskiego. Posiada gospodarstwo rolne. Członek OSP w Sulisławicach i Stowarzyszenia Miłośników Sanktuarium Maryjnego w Sulisławicach. Hobby wędkarstwo.
2. Barbara Majewska – z wykształcenia magister pedagogiki, ukończyła studia podyplomowe w zakresie Organizacji i Zarządzania Oświatą, wcześniej dyrektor Szkoły Podstawowej w Słupczy, a obecnie dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu. Sprawy oświaty są jej bliskie od 27 lat. Praca daje jej dużo satysfakcji, a sukcesy motywują do dalszego działania. Swoje bogate doświadczenie chce wykorzystać w celu budowania lepszych warunków funkcjonowania placówek oświatowych, jej życiowe motto brzmi: „Praca przez współpracę’’, otwarta na pomysły, które służą rozwojowi.
Kandydaci na burmistrzów / wójtów
1. Paweł Niedźwiedź – kandydat na burmistrza Sandomierza
42 lata, mąż i ojciec córki Hani. Ukończył studia prawnicze na UMCS w Lublinie oraz Aplikację Radcowską i w 2021 r. uzyskał tytuł Radcy Prawnego, mieszka w Sandomierzu i z tym miastem wiąże swoją przyszłość. Pracował w Regionalnej Izbie Obrachunkowej, następnie w Starostwie Powiatowym jako zastępca Naczelnika, a następnie Sekretarz Powiatu. Pełnił funkcję Zastępcy Burmistrza, a następnie radnego Rady Powiatu. Obecnie pełni funkcję Wicestarosty.
2. Ewa Drzazga – kandydatka na wójta gminy Samborzec
Od 2014 roku pracuje jako Zastępca Wójta i Sekretarz Gminy Samborzec. Wcześniej, przez wiele lat była nauczycielką w Szkole Podstawowej w Złotej. Kierowała też pracą Szkoły, jako dyrektorka. Prywatnie mężatka, mama dwójki dzieci i babcia. W wolnym czasie pochłania książki, robi na drutach i szydełkuje.
3. Radosław Smalera – kandydat na wójta gminy Łoniów
43 lata, żonaty, dwójka dzieci. Od urodzenia mieszka w Chodkowie Starym w Gminie Łoniów. Ukończył studia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie z tytułem magistra inżyniera ogrodnictwa. Po studiach rozpoczął pracę w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Radny VII kadencji Rady Gminy w Łoniowie, obecnie Przewodniczący Rady Gminy. Należy do stowarzyszenia OSP w Chodkowie Starym. Wraz z żoną prowadzi kilkuhektarowe gospodarstwo o profilu sadowniczym.
4. Tomasz Pietruszka – kandydat na wójta gminy Wilczyce
mieszkaniec Wilczyc, lat 48, żonaty, 2 dzieci, Absolwent Uniwersytetu Marie Skłodowskiej- Curie w Lublinie na wydziale prawa i administracji, długoletni pracownik sektora bankowego, radny Rady Powiatu Sandomierskiego w latach 2018-2024.
5. Marek Łukaszek – kandydat na wójta gminy Dwikozy
Długoletni Wójt Gminy Dwikozy. Bardzo zaangażowany w sprawy gminy. W okresie sprawowania funkcji przez Marka Łukaszka funkcji wójta w gminie Dwikozy zrealizowano bardzo wiele ważnych inwestycji dzięki, którym gmina stała się przyjazna dla mieszkańców. W sprawach gminy oraz mieszkańców jest częstym gościem w Kielcach oraz w Warszawie w celu pozyskania środków zewnętrznych na inwestycje. Otwarty na współpracę oraz nowe wyzwania. Wspierający działalność stowarzyszeń, Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy oraz wszelkich inicjatyw mieszkańców. W swojej pracy cechuje się zasadą „bądź dobry i pomocny dla innych”. Mieszkańcy nazywają go „dobrym gospodarzem”.
Kandydaci do Rady Powiatu w Sandomierzu
Okręg wyborczy nr 1 – Sandomierz
1. Ryszard Nagórny – architekt, emeryt, wieloletni działacz samorządowy (30 lat), Członek Zarządu Powiatu obecnej kadencji.
2. Jerzy Żyła – 44 lata, nauczyciel, radny rady miasta Sandomierza dwóch kadencji, pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Rady, działa w organizacjach społecznych, współpracuje z młodzieżą, Instruktor ratownictwa wodnego oraz instruktor pływania, organizator licznych imprez sportowych.
3. Grażyna Rękas – emerytowana nauczycielka Zespołu Szkół Ekonomicznych. Od 15 lat jest również Amazonką oraz społecznikiem oddanym zarówno Sandomierskiemu Klubowi „Amazonki”, którego jest Prezesem jak i społeczności lokalnej. Organizatorka licznych akcji profilaktycznych, pomysłodawczymi „Marszy PierWsi w Sandomierzu”, dzięki jej wsparciu i ogromnemu zaangażowaniu w Sandomierzu powstała Przychodnia Onkologiczna oraz zakupiono nowoczesny mammograf.
4. Zbigniew Majewski – 64 lata, bezpartyjny, ukończył studia z zakresu wychowania obronnego oraz studia podyplomowe z zakresu wychowania fizycznego zarządzania oświatą (WSHP Sandomierz). Od 2003 Instruktor Pierwszej Pomocy PCK. Pełnił funkcję prezesa Zarządu Rejonowego PCK. Współzałożyciel i pierwszy szef, a obecnie członek Grupy Ratownictwa PCK w Sandomierzu, inicjator licznych akcji honorowego krwiodawstwa . Twórca i opiekun Szkolnych Grup Pierwszej Pomocy. W 2023 roku nominowany do tytułu ,,Sandomierzanin Roku 2022”.
5. Dorota Mazur–Alvarez – rodowita sandomierzanka, 59 lat, mężatka, matka trójki dorosłych dzieci. Ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi – Wydział Farmacji Oddział Analityki Medycznej, mgr analityki medycznej ze specjalizacją z higieny, epidemiologii -diagnostą laboratoryjnym, pracuje w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego jako asystent ds. zakażeń szpitalnych, pełni funkcję Pełnomocnika Dyrektora ds. Systemu Zarządzania Jakością. Jej priorytetem jest bezpieczeństwo pacjenta oraz wspieranie działań profilaktycznych służących ochronie zdrowia.
6. Magdalena Jarecka – jestem rodowitą sandomierzanką, mam 35 lat i jestem matką trójki dorastających dzieci. Jestem zaangażowana społecznie w Radzie Rodziców przy szkole moich dzieci. Jestem absolwentką studiów wyższych na kierunku Turystyka i Rekreacja. Interesuję się sportem, enoturystyką i lubię dobrą muzykę. „Chciałabym, aby moje dzieci wychowywały się w mieście i powiecie rozwijającym ich na każdej płaszczyźnie”.
7. Dr n. med. Piotr Satławski – ukończył studia wyższe na Akademii Medycznej w Lublinie na Wydziale Lekarskim. Uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych w zakresie medycyny nadany uchwałą Rady II Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Obecnie – Koordynator Oddziału Urologii w Sandomierzu. Prywatnie – żona, dwoje dzieci. Założyciel wraz z żoną kliniki medycznej SANMEDICA CLINIC w Sandomierzu świadczącej szerokie spektrum usług medycznych i stomatologicznych.
Okręg wyborczy nr 2 Dwikozy – Zawichost
1. Tomasz Huk – ukończył Wydział Prawa i Administracji UMCS w Lublinie oraz podyplomowe studia w zakresie bankowości w Akademii Ekonomicznej w Krakowie, długoletni pracownik Banku Spółdzielczego w Zawichoście i Sandomierzu, Przewodniczący Rady Powiatu obecnej Kadencji, wyróżniony w 2024 r. tytułem Honorowym „Samorządowiec 25-lecia” przez Związek Powiatów Polskich.
2. Agnieszka Nowakowska – 41 lat, mieszka w Dwikozach, gdzie wraz z mężem Andrzejem wychowuję dwójkę dzieci. Absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji w Kielcach im. prof. Edwarda Lipińskiego. Obecnie pracuje w Urzędzie Gminy Dwikozach, była Prezesem Forum Młodych Ludowców w pow. Sandomierskim, a obecnie pełni funkcję Prezesa ZG PSL w Dwikozach. Chętnie otwiera się na potrzeby społeczeństwa, jej głównym celem jest praca z ludźmi dobrej woli, o dobrym sercu, którzy podobnie tak jak ona stawiają na pierwszym miejscu pracę na rzecz wspólnego dobra i pomoc drugiemu człowiekowi.
3. Iwona Korczyńska-Sapielak – absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach – kierunek matematyka oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – zarządzanie oświatą. Pełniła funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Górach Wysokich oraz Publicznego Gimnazjum w Dwikozach, obecnie dyrektor Zespołu Administracyjnego Jednostek Oświatowych w Dwikozach. Od 2010 r. prezes Fundacji Dla naszych dzieci. Prywatnie mama dwóch wspaniałych, dorosłych synów. Kobieta z pasją, liderka, miłośniczka wspinaczki wysokogórskiej. Radna V i VI kadencji Rady Powiatu Sandomierskiego.
4. Jolanta Figiel – lekarz medycyny- Specjalista Pulmonolog, Pediatra, Lekarz rodzinny. Ukończyła również Studia Podyplomowe w zakresie „Zarządzania w Służbie Zdrowia”, oraz Studia Podyplomowe w zakresie: „Organizacja Bezpieczeństwa i Higieny Pracy”. Mieszka i pracuję w Zawichoście, wcześniej pracowała w Przychodni w Dwikozach oraz w sandomierskim Szpitalu pracuje także w Zespole Interdyscyplinarnym do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie działającym przy Urzędzie Miasta Zawichost, prowadzi spotkania edukacyjne z zakresu profilaktyki zdrowotnej w czterech Domach Seniora na terenie Gminy Zawichost, dwukrotnie laureatka plebiscytu na najpopularniejszego lekarza powiatu sandomierskiego organizowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Prywatnie mama dwóch dorosłych synów i babia dwóch uroczych wnuczek.
5. Paweł Zimnicki – 46 lat, zamieszkały w m. Gierlachów gm. Dwikozy, żonaty, wykształcenie wyższe, absolwent Politechniki Radomskiej oraz Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.
Okręg wyborczy nr 3 Obrazów – Wilczyce
1. Marcin Piwnik – starosta sandomierski. Lat 44, żonaty, dwóch synów, wykształcenie wyższe inż. informatyk oraz studia podyplomowe na kierunkach: audyt wewnętrzny w jednostkach administracji publicznej, Executive Master of Business Administration Zarządzanie w Ochronie Zdrowia. Certyfikat International Project Managment Association (IPMA). Od 2014 roku Radny Rady Powiatu w Sandomierzu. Prowadzi wspólnie z małżonką gospodarstwo sadownicze. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w Powiecie Sandomierskim oraz Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Kielcach. Działa w Ochotniczych Strażach Pożarnych. Lubi działanie dla dobra wspólnego oraz kieruje się zasadą „nie ma rzeczy, których nie można wykonać – trzeba tylko chcieć”.
2. Marzanna Kwiatkowska – lat 57, zamieszkała w Wysiadłowie, wykształcenie wyższe, wiele lat pracowała w szpitalu jako pielęgniarka, co dało jej inne spojrzenie na drugiego człowieka i chęć pomagania. Obecnie wspiera męża w prowadzeniu firmy. W latach 2006-2010 – radna powiatu Sandomierz. Przez ostatnie dwie kadencje ławnik sądu rejonowego w Sandomierzu. Chce więcej pracować społecznie, mieć satysfakcję, gdy coś dobrego zrobi dla lokalnej społeczności.
3. Dr hab. inż. Magdalena Kapłan – profesor UP w Lublinie, od dziecka związana z Ziemią Sandomierską, wraz z mężem prowadzi Winnicę Nobilis oraz rodzinne gospodarstwo sadownicze w Faliszowicach, wprowadza do obrotu swoje wina, które wielokrotnie były nagradzane, zajmuje się także uprawą winorośli i produkcją materiału szkółkarskiego, skutecznie propaguje rozwój uprawy tego gatunku w Polsce. Obecnie jest pracownikiem naukowo – dydaktycznym oraz kierownikiem Zakładu Sadownictwa, Szkółkarstwa i Enologii w Instytucie Produkcji Ogrodniczej na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Została laureatką tytułu Sandomierzanin Roku 2022.
4. Zbigniew Wiercioch – 46 lat, żonaty, 2 córki, wykształcenie wyższe – absolwent Akademii Świętokrzyskiej na kierunku politologia, mieszkaniec gminy Wilczyce, rolnik, członek OSP, wieloletni pracownik samorządowy szczebla gminnego i powiatowego, obecnie sekretarz powiatu
5. Gawron Łukasz – 41 lat, mąż i ojciec dwóch synów, kończył studia wyższe w Lublinie na kierunku ogrodniczym, od urodzenia mieszka w Święcicy, gdzie prowadzi rodzinne gospodarstwo sadownicze. Dzięki swoim własnym doświadczeniom dobrze wie, z jakimi problemami zmagają się co sezon ogrodnicy i wszyscy mieszkańcy powiatu.
Okręg wyborczy nr 4 Samborzec – Klimontów
1. Agnieszka Frańczak – lat 48, zamieszkała w Nowej Wsi, Gmina Klimontów, V-ce prezes PSL w Klimontowie, V-ce prezes KGW w Nowej Wsi, Członek Gminnego Zarządu KGW w Klimontowie, Przez 5 kadencji – Delegat Świętokrzyskiej Izby Rolniczej.
2. Zygmunt Kwasek – lat 67, mieszka w Gorzyczanach, gdzie prowadzi gospodarstwo sadownicze. Dwie dorosłe córki i czworo wnucząt. Absolwent Ogrodnictwa na Akademii Rolniczej w Krakowie. Wieloletni Radny Rady Powiatu w Sandomierzu, Członek Zarządu Powiatu w latach 2006 – 2024. W Świętokrzyskiej Izbie Rolniczej w latach 2019 – 2023 – Przewodniczący Rady Powiatowej w Sandomierzu.
3. Jan Kapusta – mieszka w Klimontowie. Oficer Państwowej Straży Pożarnej pełniący służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Strażak ochotnik pełniący funkcję Prezesa OSP Klimontów oraz Komendanta Miejsko Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Klimontowie. Prywatnie, żona, dwoje dzieci.
4. Sylwia Paciura – mieszka w Złotej, mężatka, syn Dominik, ukończyła studia w Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach na kierunku Zarządzanie i marketing, specjalność: turystyka i hotelarstwo oraz na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Zarządzanie, specjalność: zarządzanie w sektorze publicznym i prywatnym. Głównym zajęciem, działalnością, pasją oraz pracą ideową jak i zarobkową do której podporządkowany jest styl życia całego domu, od 2009 roku jest prowadzenie wraz z mężem rodzinnej Winnicy Nad Jarem w miejscowości Złota. Członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Złotej.
5. Grażyna Kaczmarczyk – mieszka w Borku Klimontowskim w Gminie Klimontów. Mężatka, dwie córki. Absolwentka Politechniki Rzeszowskiej na wydziale Zarządzania i Marketingu. Od ponad 20 lat pracuje w Nadwiślańskim Banku Spółdzielczym w Solcu Zdroju, obecnie na stanowisku Dyrektora Oddziału w Klimontowie. Jest również członkinią KGW w Borku Klimontowskim.
6. Witold Surowiec – lat 66. Absolwent Uniwersytetu Rolniczego Wydział Rolniczy w Krakowie. Wieloletni Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Sandomierzu – Mokoszynie. Radny Rady Powiatu i Członek Zarządu Powiatu w Sandomierzu w latach 2010 – 2014. Od 2014 roku pełni funkcję Wójta Gminy Samborzec.
Okręg wyborczy nr 5 Łoniów – Koprzywnica
1. Zdzisław Nasternak – wieloletni działacz samorządowy, obecnie wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Sandomierzu, prowadzi rodzinną firmę Usługowo – Handlową Auto – Agro Serwis ze Stacją Kontroli Pojazdów, wspiera działalność społeczną. Prywatnie ma cztery córki i dziewięcioro wnucząt.
2. Szymon Kołacz – z samorządem związany od samego początku istnienia. Podczas I kadencji pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Gminy. W III kadencji samorządu pełnił funkcję przewodniczącego rady gminy. Od 12 listopada 2006 roku nieprzerwanie pełni funkcję Wójta Gminy Łoniów. Ten czas to okres bardzo wielu ważnych inwestycji dzięki którym gmina stała się przyjazna dla mieszkańców. Prezes Zarządu Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych w Sandomierzu. Przewodniczący Zgromadzenia Związku Ekologicznego Dorzecza Gmin Dorzecza Koprzywianki w Baćkowicach. W swojej pracy zawsze jest wierny zasadzie „Godność człowieka na pierwszym miejscu”.
3. Ewa Jasińska – od 1987 roku pracuje w Urzędzie Miasta i Gminy Koprzywnica, obecnie na stanowisku Zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Z wykształcenia magister prawa administracyjnego na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Prawie 40-letnie doświadczenie administracyjne pragnie przełożyć na działania w samorządzie lokalnym. Prywatnie mama trójki dzieci i szczęśliwa babcia czterech wnuczek. Poza pracą zawodową, uwielbia czas spędzać w kuchni i dbać o podniebienia swojej rodziny.
4. Ewa Dobrowolska – lat 50, mieszka i pracuje w gminie Łoniów jako dyrektor dwóch Oddziałów Banku w Łoniowie oraz w Baranowie Sandomierskim, wspólnie z mężem prowadzi niewielkie gospodarstwo rolne. Pierwsze doświadczenie z pracą w Samorządzie miała pracując w Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu. Z codziennej pracy z ludźmi czerpie wielką satysfakcję i zadowolenie. Pasjonatka podróży, sportu i dobrej muzyki. Dzisiaj pełna nadziei i optymizmu chce zawalczyć o miejsce w Radzie Powiatu.
5. Dorota Wilk-Giza – mieszkanka pięknego powiatu sandomierskiego. To dla mnie ogromna przyjemność móc się przedstawić jako kandydatka do rady powiatu sandomierskiego, bo moje korzenie i zaangażowanie są mocno osadzone w naszym regionie. Od lat aktywnie uczestniczę w życiu społeczności lokalnej. Jestem członkinią koła gospodyń w Zbigniewicach, gm. Koprzywnica. To dla mnie ważne, aby nie tylko być częścią społeczności, ale również działać dla dobra lokalnej wspólnoty. Zawodowo pracuję w firmie Nationale Nederlanden, co pozwala mi spojrzeć na sprawy społeczne i ekonomiczne z różnych perspektyw. Razem z mężem prowadzimy gospodarstwo sadowniczo-rolne, co dodatkowo umacnia moje powiązania z rolnictwem, jednym z kluczowych sektorów naszego powiatu. Wierzę, że jako radna będę miała szansę realnej interwencji na rzecz lokalnych rolników, szczególnie w obliczu trudności, z jakimi się obecnie borykają. Moim celem jest wspieranie rozwoju powiatu sandomierskiego oraz podejmowanie działań, które przynoszą korzyści całej społeczności.
6. Tomasz Piskor – 49 lat, żonaty, dwoje dzieci, wykształcenie wyższe w zakresie Administracji i Zarządzania – Politechnika Rzeszowska, studia podyplomowe o specjalności „Ochrona Środowiska w Administracji Publicznej”, studia podyplomowe o specjalności „Gospodarka Przestrzenna” oraz studia podyplomowe EMBA na Akademii Ekonomicznej w Warszawie. Członek stowarzyszenia Nasze Sandomierskie i OSP Łoniów. Aktualnie zatrudniony na stanowisku Kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Gminy w Łoniowie. Interesuje się polityką, historią, sportem i motoryzacją.