W piątek (26 czerwca) otwarte zostaną letnie baseny Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Obiekt czynny będzie od godziny 10, zapowiada prezydent miasta Artur Łakomiec i dodaje, że bilet w pierwszy weekend lata będzie kosztował tylko złotówkę.
– Będzie to także czas na Dni Ostrowca, więc spodziewamy się gości z różnych stron Polski, a to da szansę na pokazanie naszej oferty wypoczynkowej – mówi prezydent.
Podczas Dni Ostrowca spółki miejskie mają zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców, tym bardziej, że zapowiada się upał i temperatury mają przekroczyć 30 stopni Celsjusza.
– Dostępna będzie woda dla wszystkich uczestników. Na stadion miejski przeniesiemy również kurtynę wodną z rynku, a dodatkowo ustawione zostaną inne urządzenia zraszające – zapowiada Artur Łakomiec.
Dyrektor MOSiR Piotr Wańdoch informuje, że bilety w wakacje na baseny będą kosztować tyle samo, co w ubiegłym sezonie.
– Wejście całodniowe będzie kosztowało 25 złotych, bilet ulgowy 19 złotych. Wszystkie bilety są objęte zniżkami w ramach Ostrej Karty i tu można będzie kupić bilety w cenie o 30-50 proc. taniej. Honorujemy też Kartę Dużej Rodziny – podkreśla.
Na basenach otwartych pracować będzie ochrona, będzie też sześciu ratowników, a młodzi waterpoliści z klubu KSZO będą ich wspierać w zapewnieniu bezpieczeństwa.










