Kielce oficjalnie rozpoczęły sezon wakacyjny. Szukający ochłody mogą od soboty (27 czerwca) skorzystać z Basenu Letniego przy ul. Szczecińskiej. Na inaugurację przygotowano mnóstwo atrakcji.
Jacek Domoradzki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach przyznaje, że zainteresowanie mieszkańców przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów.
– Ze zdumieniem patrzyłem na kolejkę, która przed godziną 10:00 ustawiła się przed wejściem na basen i kończyła się daleko na ulicy Szczecińskiej. Bardzo cieszymy się, że w pierwszy weekend wakacji możemy bezpłatnie udostępnić basen dla mieszkańców Kielc, tak dziś, jak i jutro od godziny 10:00 do 18:00 – dodaje.
Wśród pierwszych użytkowników basenu był pan Dominik z rodziną. Jak sam przyznaje, wybór jak spędzić tak ciepły pierwszy dzień wakacji mógł być tylko jeden.
– Jest weekend, ładna, słoneczna pogoda. Bez sensu jest więc siedzieć w domu. Trzeba spędzić trochę czasu z dziećmi na świeżym powietrzu, korzystać ze słońca i z pierwszych dni wakacji – tłumaczy pan Dominik.

Dla odwiedzających do użytku oddano dwa baseny – duży o wymiarach 50×25 metrów oraz dziecięcy brodzik. Mimo, że niecki basenu przy ul. Szczecińskiej napełniane były dość niedawno, woda zdążyła się już w nich odpowiednio nagrzać, na co uwagę zwraca Fabian.
– Ja naprawdę jestem pod wrażeniem, bo spodziewałem się, że woda będzie zimna, bo basen dopiero się otworzył. Wszedłem jako pierwszy i naprawdę woda jest bardzo ciepła – przekonuje.
Otwarcie basenu letniego stało się również okazją do przeprowadzenia szerokiej akcji profilaktycznej pod hasłem bezpiecznych wakacji. W wydarzeniu wzięły udział m.in. Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna oraz Świętokrzyskie Wodne Pogotowie Ratunkowe, które edukowały młodzież i dorosłych w zakresie zasad bezpieczeństwa nad wodą. Na dwóch boiskach piaskowych zorganizowano zaś turniej siatkówki plażowej mężczyzn.
Basen Letni przy ul. Szczecińskiej będzie czynny codziennie przez całe wakacje w godzinach od 10:00 do 18:00.






























