Dzieci z Sandomierza, które zostają w wakacje w mieście nie będą się nudzić.
Bezpłatne półkolonie teatralne zorganizuje dla nich Sandomierskie Centrum Kultury. Skorzystają z nich dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Półkolonie będą się odbywać pod hasłem „Marzenia wchodzą do gry”.
Angelika Statuch z Sandomierskiego Centrum Kultury mówi, że dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach teatralnych i zajęciach plastycznych między innymi z zakresu tworzenia scenografii.
– Zajęcia będą dotyczyły też improwizacji teatralnej, ruchu scenicznego, ale przede wszystkim chodzi nam o integrację. O to, aby między dziećmi nawiązały się przyjaźnie – dodaje.
Zajęcia prowadzić będą wykwalifikowani instruktorzy, dzieci będą mieć też zapewnioną opiekę pedagogiczną oraz posiłek. Półkolonie odbędą się od 20 do 31 lipca i skorzysta z nich 25 osób.
Półkolonie organizuje również Caritas Diecezji Sandomierskiej. Odbędą się dwa turnusy dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Agnieszka Pierzchała z Caritas zapewnia, że zajęcia będą bardzo różnorodne.
– Stawiamy na stałe punkty dnia: zajęcia sportowe, rekreacyjne, warsztaty plastyczne, muzyczne. Przewidzieliśmy też edukację przyrodniczą w formie wycieczek krajoznawczych, będą także gry terenowe i integracyjne oraz nauka jazdy konnej – mówi Agnieszka Pierzchała.
Turnusy odbędą się w dniach od 6 do 17 lipca i od 20 do 31 lipca. Koszt jednego turnusu, który obejmuje również posiłek to 850 złotych od dziecka.










