Szpital tymczasowy w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu oficjalnie rozpoczął działalność medyczną. Wczoraj (27.12) do nowej placówki utworzonej na potrzeby leczenia osób zakażonych koronawirusem trafił pierwszy pacjent.
– Zgodnie z harmonogramem uruchamiania szpitala tymczasowego w Opolu, wczoraj (27.12), w godzinach wieczornych, przyjęto pierwszego pacjenta. Jest to kobieta, która w ramach dalszej hospitalizacji będzie przebywać na odcinku intensywnej terapii. Przyjęcie pierwszej osoby rozpoczyna cały proces funkcjonowania szpitala tymczasowego w naszym województwie, w związku z tym, w następnych dniach należy się spodziewać kolejnych pacjentów – informuje Mirosła Ochyra, rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.
Przypomnijmy, placówka jest patronem szpitala tymczasowego.
Podczas konferencji prasowej 22 grudnia dyrektor generalny USK Dariusz Madera poinformował wspólnie z wojewodą, że 27 grudnia szpital tymczasowy zgłasza swoją działalność i będzie mógł przyjmować pacjentów.
– Mamy przygotowany personel, tak jak wcześniej zakładaliśmy, dwa moduły: jeden ogólny i jeden moduł OIOM-owski, to jest 30 łóżek – zaznaczał Dariusz Madera.
Dzięki szpitalowi w CWK w regionie zwiększy się baza łóżkowa dla pacjentów covidowych, zwiększy się również baza łóżek OIOM. Docelowo utworzenie 150 łóżek w tym miejscu ma przyczynić się do „odmrożenia” szpitali zaangażowanych w walkę z COVID-19 na Opolszczyźnie.
Od 21.12 przywrócono dostępność wszystkich oddziałów dla pacjentów bez zakażenia szpitali w Kluczborku, Strzelcach Opolskich, Oleśnie oraz w Scanmedzie w Kluczborku. Kolejny etap likwidowania oddziałów covidowych w placówkach zaplanowano na 4 i 10 stycznia.
Z danych publikowanych na stronie Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że w regionie dla pacjentów z COVID-19 jest gotowych 1084 łóżek covidowych z czego 394 zajętych. W regionie mamy 63 respiratory, z których korzysta 31 chorych.
Wczoraj (27.12) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 99 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie.