Enea Elektrownia Połaniec wspiera lokalne szpitale i gminy w walce z koronawirusem. Firma przekazała w sumie około 3 tys. sztuk maseczek do Szpitala Powiatowego w Staszowie i Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, a także płyny do dezynfekcji osobistej i maseczki na rzecz sąsiadującej z elektrownią – gminy Borowa.
– Świętokrzyskie szpitale często apelują do osób, firm czy instytucji o pomoc. Wsparcie może mieć charakter nie tylko pieniężny. Liczy się każdy gest. Pomagamy, jak możemy. Grupa Enea w sumie na pomoc szpitalom w obecnej sytuacji przeznaczyła 1,5 mln zł. Mamy zapasy, które zgromadziliśmy wcześniej, przewidując rozwój sytuacji. Możemy się nimi podzielić, ponieważ nasz zakład ma zagwarantowane wszystkie środki ostrożności w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego – powiedział Lech Żak, prezes Enei Połaniec.
Paweł Wojtasik, dyrektor Szpitala Powiatowego w Staszowie podziękował za pomoc, która bardzo się przyda.
– Szpital przygotowuje się na pracę w szczególnych warunkach, a to oznacza, że zapasy za parę tygodni czy miesięcy mogą okazać się niewystarczające. Nie chcemy dać się zaskoczyć. Niezbędne są środki ochrony takie, jak maseczki czy rękawiczki. Jesteśmy wdzięczni Enei za wsparcie. Po raz kolejny firma wyciąga nam pomocną dłoń – dodał dyrektor.
Wójt gminy Borowa Stanisław Mieszkowski również docenia wsparcie Enei Połaniec, która podarowała mieszkańcom tego terenu płyny do dezynfekcji oraz maseczki ochronne.
– Cieszymy się, że mamy sąsiada, na którego zawsze możemy liczyć. Dziękujemy za ten piękny gest. Troska o bezpieczeństwo lokalnej społeczności to bezpieczeństwo nas wszystkich – stwierdził wójt.
Enea Elektrownia Połaniec to największy zakład pracy w regionie. Wobec zagrożenia epidemiologicznego wirusem COVID-19, zarząd spółki wprowadził odpowiednie środki zapobiegawcze, aby ochronić pracowników przed skutkami kontaktu z tym niebezpiecznym wirusem. Firma codziennie na bieżąco monitoruje sytuację i podejmuje szybkie decyzje w zależności od potrzeb, tak, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom znajdującym się na terenie elektrowni. Wszyscy pracownicy, którzy mają taką możliwość, pracują zdalnie. Natomiast pracownicy, którzy są odpowiedzialni za zachowanie ciągłości pracy elektrowni i nie mogą wykonywać swoich obowiązków zdalnie, mogą liczyć na pełne wsparcie zarządu. Wprowadzono dodatkowe procedury i środki ostrożności, które mają zminimalizować ryzyko rozpowszechnienia się wirusa w firmie. Uruchomiono dodatkowe kanały komunikacji, gdzie można uzyskać wszystkie niezbędne informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia wirusem. Elektrownia Połaniec jest dobrze przygotowana również pod kątem zapasów paliwa, co jest gwarancją stabilnych i niezakłóconych dostaw energii elektrycznej i ciepła.