W Krakowie drugi dzień uroczystości inaugurujących Marsz Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej. Najpierw odbył się poranny apel w Kwaterze Legionowej Cmentarza Rakowieckiego.
Po południu uczestnicy przejdą z asystą wojskową i orkiestrą z Oleandrów na Wawel. Tam wezmą udział w apelu w Krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów i złożą kwiaty na grobie marszałka Józefa Piłsudskiego. Wieczorem natomiast na krakowskim Małym Rynku będzie lekcja śpiewania piosenek legionowych i odprawa dowódców plutonów oraz drużyn marszowych. Dzień zakończy się capstrzykiem o godzinie 23.00.
W sierpniu 1914 roku utworzona przez marszałka Józefa Piłsudskiego kompania wyruszyła do Kielc, obalając po drodze słupy graniczne zaborów rosyjskiego i austriackiego. Kadrowa była pierwszym od zakończenia powstania styczniowego regularnym oddziałem armii polskiej. Dała początek Legionom Polskim, które swym wysiłkiem zbrojnym w latach I wojny światowej przyczyniły się do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Dla upamiętnienia tego wydarzenia odbywa się Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej.
Trasa prowadzi z krakowskich Oleandrów przez Michałowice, Słomniki, Miechów, Wodzisław, Jędrzejów, Chęciny i Szewce do Kielc. Strzelcy wyruszą w niedzielę rano i pokonają 160 kilometrów. 12 sierpnia o godzinie 11.50 planowane jest uroczyste wejście piechurów do Kielc wraz z orkiestrą i ułanami Szwadronu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.
Wśród uczestników marszu są harcerze, żołnierze z jednostek Wojska Polskiego dziedziczących tradycje legionowe, kawalerzyści, a także młodzież ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” i uczniowie szkół noszących imię Józefa Piłsudskiego.