Starachowice po raz drugi okazały się najpiękniej oświetlonym miastem w województwie świętokrzyskim, w VIII edycji ogólnopolskiego plebiscytu „Świeć się z Energą”. W okresie świątecznym zamontowano w Starachowicach ponad 130 iluminacji. Na rondach i miejskich placach ustawiono okazałe drzewka choinkowe. Zwycięstwo to dla miasta nagrody dobroczynne: energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10.000 złotych oraz awans do II etapu zabawy. Na Starachowice głosowały 1664 osoby, co stanowi 60% wszystkich głosów, oddanych na świętokrzyskie miasta- poinformował prezydent Marek Materek.
Nagrody trafią między innymi do Starachowickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawni Plus, Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych, a także do Caritas Diecezji Radomskiej. Organizacje te na co dzień świadczą osobom potrzebującym pomoc w różnych formach.
Starachowice przechodzą do kolejnego etapu konkursu, w którym 16 miast w kraju walczyć będzie o tytuł najpiękniej oświetlonych. Nagroda w wysokości 40 tysięcy złotych także będzie przeznaczona dla organizacji pozarządowych. Prezydent Marek Materek zachęca, by oddawać głosy w plebiscycie, który potrwa do 31 stycznia, bo Starachowice – reprezentant Ziemi Świętokrzyskiej mają szansę na wygraną w II etapie rywalizacji. Głosować można przez stronę internetową SwiecSie.pl, w zakładce „Plebiscyt Świetlna stolica Polski” oraz poprzez SMS-y.








