Po raz czwarty w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach odbył się konkurs o Laur Centralnego Okręgu Przemysłowego. Jury oceniało eksponaty oraz prezentacje. Na stanowiskach konkursowych pojawiły się m.in. taczanka łączności, samochód pancerny wz.34, były pokazy kawalerzysty z szablą.
Piotr Krzysztofik ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów w Kielcach prezentował sprzęt łączności polskiej armii sprzed drugiej wojny światowej. Można była obejrzeć m.in. przedwojenną radiostację, oryginalne telefony, telegraf oraz wyposażenie wojsk łączności.
Z kolei Jacek Romanek ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji „Wrzesień „39” z Krakowa, które kultywuje tradycje 20 Pułku Piechoty Ziemi Krakowskiej zaprezentował karabin NKM FK 38, czyli broń zarówno przeciwpancerną, jak i przeciwlotniczą. Odtworzenie karabinu zajęło stowarzyszeniu blisko dwa lata.
Pomysłodawcą imprezy jest Zbigniew Kowalski – nauczyciel historii w I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, prowadzący Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów w Kielcach.
Laur Centralnego Okręgu Przemysłowego zdobyła w tym roku Grupa Rekonstrukcji Historycznej Szwadron Łączności Nr 7 za rekonstrukcję przedwojennej taczanki.