Prace izraelskiego artysty – prof. Muliego Ben Sassona można oglądać w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach.
Wystawa poświęcona stworzeniu świata została podzielona na 3 części. Dwie pierwsze składają się z kolorowych i czarno-białych wydruków, przedstawiających przenikanie się światła i ciemności oraz zmianę kolorów w procesie tworzenia. Trzecia część złożona z sześciu porcelanowych talerzy wykonanych w Ćmielowie jest związana z szabatem, co w judaistycznej tradycji wiąże się z odpoczynkiem i oddawaniem czci Bogu.
Muli Ben Sasson bazuje przede wszystkim na geometrii i nowoczesnych metodach druku- mówi Michał Sierlecki z Muzeum Narodowego w Kielcach. Artysta zawsze zaczyna od wykonania rysunku, który następnie obrabia w technologii cyfrowej. Interesuje go także druk 3D i obróbka laserowa.
Prof. Muli Ben Sasson jest wykładowcą Narodowej Akademii Sztuk Pięknych i Rzemiosł Artystycznych w Jerozolimie. Jego prace są wystawiane na całym świecie. W Kielcach artysta gości po raz drugi. Przyznaje, że ze względu na polskie korzenie jest to dla niego szczególne miasto. Jego mama pochodziła z Polski. Udało jej się przeżyć holocaust i wyjechać do Izraela. Muli Ben Sasson szuka w Polsce swoich korzeni i jest pewien, że jego rodzice byliby szczęśliwi wiedząc, że wystawia tu prace.
Wernisaż wystawy prac izraelskiego artysty w Muzeum Dialogu Kultur odbędzie się dziś o godzinie 18.00.