Sesja kieleckiej Rady Miasta rozpoczęła się od zamieszania związanego z wejściem na salę obrad przedstawicieli Twojego Ruchu i Stowarzyszenia Stop Stereotypom, które domaga się wydzielenia w przyszłym roku z budżetu obywatelskiego 10% na cele społeczne.
Przedstawiciele stowarzyszenia nie otrzymali zgody Przewodniczącego Rady Miasta Tomasza Boguckiego na zabranie głosu, ponieważ jak tłumaczył wymaga to wcześniejszego uzgodnienia. Po wejściu na salę przewodniczący zarządził 10 minutową przerwę. Interweniowała Straż Miejska.
Wcześniej szefowa Stowarzyszenia Stop Stereotypom Małgorzata Marenin przedstawiła dziennikarzom petycję skierowaną do prezydenta Wojciecha Lubawskiego. Domaga się w niej zmian regulaminu budżetu obywatelskiego, tak aby co najmniej 10 procent przewidzianej sumy, było przekazywane na cele społeczne np. samotne matki, niepełnosprawne dzieci czy osoby starsze.
Po wznowieniu obrad, radni zgodzili się na nadanie nazwy ulicy łączącej Krakowska z Wojska Polskiego – imienia Konstantego Miodowicza a skwerowi na Kadzielni -Edmunda Niziurskiego.
Dziś jeszcze mają głosować nad przekazaniem 300 tysięcy złotych na realizację cyklu imprez sportowo – rekreacyjnych pod hasłem „Płynę po zdrowie”, oraz 35 tysięcy złotych na dofinansowanie zasilania energetycznego do agregatów służących do wytworzenia i utrzymania płyty lodowej, w związku z planami otwarcia na Rynku lodowiska.
Stanisław Rupniewski jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej złożył także wniosek do prezydenta Wojciecha Lubawskiego, aby przygotował informacje dotyczące spółki Port Lotniczy Kielce w związku z objęciem przez jej prezesa Ryszarda Mućka funkcji dyrektora wydziału Zarządzania Usługami Komunalnymi oraz spółki Korona S.A. Z kolei Jarosław Machnicki wnioskował o zorganizowanie nadzwyczajnej sesji poświęconej spółce Korona.
Na wniosek radnych PO poszerzono porządek obrad o informację dotyczącą procesu łączenia Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych z Rejonowym Przedsiębiorstwem Zieleni.