RADIO KRAKÓW. Dobra informacja dla turystów – w Zakopanem pojawią się miejskie szalety

Toaletowa rewolucja pod Tatrami. W Zakopanem od lat brakowało miejskich szaletów, turyści skarżyli się, że za skorzystanie z prywatnej toalety trzeba było zapłacić 8-10 złotych.

Teraz to się zmienia – władze miasta zdecydowały, że postawionych zostanie sześć nowoczesnych szaletów m.in. w centrum Zakopanego tam, gdzie brakuje ich najbardziej.

Czytaj również

Leszek Dorula burmistrz miasta informuje, że pierwsze estetyczne szalety już są stawiane.

– Toalety są stawiane w według nas najbardziej potrzebnych miejscach, ale też i w tych miejscach, gdzie była odpowiednia infrastruktura i gdzie mogliśmy się oczywiście podłączyć zarówno z kanalizacją, z wodą i z prądem. To wszystko wymagało pewnych uzgodnień i przygotowania. W najbliższych tygodniach będą wykonane dwie – jedna bliżej centrum, przy ulicy Brzozowej, kolejne będą wykonywane do jesieni – powiedział.

Łącznie sześć toalet zostanie postawionych i podłączonych do kanalizacji do końca października bieżącego roku. Szalety mają się m.in. pojawić przy Alejach 3 Maja, ulicy Kościuszki przy postoju taxi czy w dwóch miejscach na Równi Krupowej: przy placu zabaw i słynnym napisie „Zakopane”.

Pieniądze na realizację inwestycji pochodzą z budżetu miasta Zakopane.


BILARDOWE WTORKI Z RADIEM KIELCE

CZYTAJ RÓWNIEŻ

KRAJ